Nimetamiskomitee ettepanekul on uued nõukogu liikmed saanud 15 äriühingut

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Nimetamiskomitee koosolek veebruaris. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Nimetamiskomitee on riigile kuuluva 31 äriühingu nõukogude koosseisu üle vaadanud ning teinud 30 puhul ka oma ettepanekud. Praeguseks on ministrid kinnitanud otsused 15 äriühingu kohta.

Rahandusministeeriumi andmetel oli tänavuse aasta 10. jaanuari seisuga ehk pärast riigikogu liikmete nõukogudest tagasi kutsumist ja enne nimetamiskomitee otsuseid ja ettepanekuid riigi osalusega äriühingutes kokku 137 nõukogu liiget, kelle tasu oli kokku 43 915 kuus.

Karel Hanni ministeeriumi avalike suhete osakonnast ütles ERRile, et nimetamiskomitee on oma aruteludel käsitlenud kõigi 31 äriühingu nõukogude koosseise ja liikmete tasusid ning 30 äriühingu puhul on tehtud ettepanekud.

"Lähtudes nimetamiskomitee ettepanekutest teeb riigi osalust valitsev minister vastavad otsused. Hetkel on otsusteni jõutud 15 äriühingu puhul," rääkis Hanni.

Ta lisas, et neist 15st kolm puudutavad keskkonnaministeeriumi, üks maaeluministeeriumi, seitse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, kolm rahandusministeeriumi ja üks sotsiaalministeeriumi äriühingut.

Nimetamiskomitee ette pandud muudatused on toimunud Vireeni, Eesti Posti, EVR Cargo, Eesti Energia, Keskkonnauuringute Keskuse, Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi, Eesti Loto, Eesti Raudtee, Nordic Aviation Groupi, Eesti Geoloogiakeskuse, Transpordi Varahalduse, Eesti Liinirongide, Eleringi, Hoolekandeteenuste ja Kaardikeskuse nõukogus.

Nimetamiskomitee on riigi osalusega äriühingute nõukogude liikmete nimetamiseks moodustatud komisjon, kes teeb ühtlasi ettepanekuid ka nõukogude liikmete arvu ja neile makstava tasu kohta.

Komiteesse kuuluvad neli ettevõtlus- ja juhtimiseksperti erasektorist: Erkki Raasuke, Gunnar Okk, Sven Pertens ning David James O’Brock-Kaljuvee. Avaliku sektori esindajatena kuuluvad komisjoni rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali ning roteeruva liikmena äriühingu osalust valitseva ministeeriumi kantsler.

Riigi äriühingutel on vara kuue miljardi väärtuses ja neis töötab ligi 15 000 inimest. Nimetamiskomitee moodustamise kiitis valitsus heaks selle aasta 19. jaanuaril.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: