President kohtus parlamendiväliste erakondade juhtidega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kersti Kaljulaid ja Kristiina Ojuland.
Kersti Kaljulaid ja Kristiina Ojuland. Autor/allikas: VPK

President Kersti Kaljulaid kohtus reedel Paides parlamendiväliste erakondade juhtidega.

Kohtumisel osalesid Eesti Iseseisvuspartei esimees Sven Kivisildnik, Eestimaa Ühendatud Vasakpartei juhatuse esimees Valev Kald, Rahva Ühtsuse Erakonna esimees Kristiina Ojuland, Eesti Vabaduspartei - Põllumeeste Kogu juhatuse liige Märt Kunnus, Erakond Eestimaa Rohelised juhatuse liige Marko Kaasik.

Kohtumise eesmärk oli arutada poliitilise süsteemi avatust, esindus- ja osalusdemokraatia vahekorda ning parlamendiväliste erakondade võimalusi poliitilises protsessis osaleda, teatas presidendi kantselei.

Presidendi sõnul on väikestel parteidel oluline roll uute teemade toomises poliitilisse diskussiooni ning nende teemade ülevalhoidmises: “Mulle meeldivad aktiivsed kodanikud ja erakonnad on üks võimalus kodanikel aktiivne olla. Väiksemad erakonnad saavad ka oluliselt panustada kohalike omavalitsuste juhtimiskvaliteedi parandamisesse ning õmblusteta ühiskonna loomisesse.”

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: