Fotod: Steinmeier kohtus Ratasega

{{1503409380000 | amCalendar}}

Peaminister Jüri Ratas ütles teisipäevasel kohtumisel Saksamaa president Frank-Walter Steinmeieriga, et Euroopa riigid peavad pidevalt pingutama inimestele turvalisuse loomisel ja tegema rohkem koostööd.

"Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine algas optimismilainega. Euroopa majandus kasvab, tööpuudus väheneb, inimesed toetavad ja usaldavad Euroopa Liitu taas rohkem. Tunnen, kuidas 27 liikmesriiki soovivad üheskoos Euroopa tulevikku kujundada," märkis peaminister Ratas.

Siiski näitavad Ratase sõnul hiljutised traagilised sündmused Hispaanias, Soomes, Saksamaal ja Prantsusmaal, et peame rohkem pingutama inimestele turvalisuse loomisel.

"See tähendab võitlust terrorismiga, rändevoogude paremat kontrolli Vahemerel ja koostööd Euroopa lähinaabritega. Aga ka inimeste, kellel ei ole õigust Euroopas viibida, tõhusamat tagasi saatmist koduriiki," lisas peaminister.

Ratase sõnul on samal ajal oluline aidata neid inimesi, kes on sõja eest Euroopasse või selle lähinaabrusse põgenenud. "Külastasin eelmisel nädalal Türgis Gaziantepis Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni esindust, kus nägin Saksamaa märkimisväärset tööd pagulasperede taasühendamisel. Lähedaste kaotamine ja neist lahus olemine on väga ränk," ütles peaminister ning tunnustas ka Saksamaad suure hulga varjupaigataotluste läbi töötamisel.

Aastatel 2015 ja 2016 esitati Saksamaal 1,1 miljonit varjupaigataotlust, mis on 200 protsenti rohkem kui sellele eelneva kümne aasta jooksul kokku.

Peaminister Ratase ja president Steinmeieri kohtumine keskenduski eelkõige Euroopa Liidu võtmeteemadele. Lisaks turvalisusele ja kaitsekoostööle on Eestile kui eesistujale tähtis Euroopa digitaalareng. Ratase sõnul on oluline, et Euroopa mitte ainult ei käiks kaasas, vaid seaks samme maailmas kiiresti arenevas digitaalvaldkonnas. Peaminister tunnustas Saksamaad viimasel ajal astutud sammude eest e-valitsuse juurutamisel, vahendas valitsuse pressibüroo.

Ratas ja Steinmeier peatusid põgusamalt ka Eesti ja Saksamaa suhetel. "Mul on väga hea meel, et meie suhted on mitte ainult tihedad ja töised, vaid ma saan kinnitada, et Saksamaa on Eesti hea sõber," ütles Ratas. "Saksamaa panustab aktiivselt Balti riikide julgeolekusse õhuturbes, küberkaitses, ühistel operatsioonidel ja õppustel. Saksamaa on Eestile üks olulisematest kaubanduspartneritest. Aasta-aastalt tõuseb Saksa turistide arv Eestis ning loodetavasti ka Saksa investeeringud."

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: