Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu sotside nimekirja veavad Marju Lauristin ja Jarno Laur

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Tartu sotsiaaldemokraadid pidasid valimiseelset üldkoosolekut, kus Euroopa Parlamendi saadik Marju Lauristin ja Tartu abilinnapea Jarno Laur tutvustasid erakonna peamisi programmilisi sihte Tartu linnas ning kinnitati kandidaadid kohalike omavalitsuste valimistel.

Tartu linnavolikogu esimehe kandidaadiks seati üles Marju Lauristin, kes on lubanud valimisedu korral Euroopa Parlamendist lahkuda ja pühenduda kohalikule poliitikale. Sotsiaaldemokraatide Tartu linnapea kandidaat on Jarno Laur.

Laur peab keskseks väljakutseks seda, kuidas pöörata Tartu kahanemine kasvuks. "Tartu rõõmud ja mured ei mahu ühte hoonesse. Seetõttu on meie valimisprogramm keskendunud sellele, kuidas jätta siin õppivad noored Tartusse elama, kuidas kasutada Tartus loodud teadmisi siinse majanduse eduks ning kuidas muuta meie haridus ja elukeskkond parimaks," tutvustas kandidaat.

"Selleks, et Tartu kasvama panna, tuleb muuta Tartusse tudengiks tulijaile eluase taskukohasemaks, tuleb pingutada selle nimel, et siin õppinud eesti ja välistudengid leiaksid rakenduse ka peale stuudiumit. Selleks soovime panustada Tere-keskusesse ja toetada noori eluasemete rajamisel," tõi Laur välja mõned valimislubadused.

Lauristini südameasjaks on ühenduste parandamine Euroopa ja muu maailmaga, olgu selleks korralik rongiühendus Tallinna ja Riiaga, senisest enam lennuühendusi või hea maanteeühendus Tallinnaga.

"Tartust võib kujuneda Eesti digitaalse arengu ja uue majanduse eestvedaja, kuna Tartus on unikaalsed koostöövõimalused it-firmade, ülikoolide ja linna vahel," ütles Lauristin.

Sotsiaaldemokraatide valimisnimekirja esikümme Tartus on: Marju Lauristin, Jarno Laur, Heljo Pikhof, Tõnu Ints, Kadri Leetmaa, Lemmit Kaplinski, Gea Kangilaski, Martin Hallik, Piret Uluots ja Karl Pütsepp.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: