Fotod: Ämarisse saabunud Briti hävitajad harjutavad NATO lahingugrupiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Esmaspäeval saabusid Ämarisse kaks Briti kuningliku õhuväe Eurofighter Typhoon tüüpi hävitajat, et harjutada ühistegevust Eestis paikneva NATO pataljoni lahingugrupiga.

Teisipäeval tervitas Ämari lennubaasis Briti hävitajaid ja nende meeskondi Ühendkuningriigi relvajõudude minister Mark Lancaster, kelle sõnul on NATO kohalolu maal, merel ja õhus eluliselt tähtis, et tagada rahu ja heaolu.

"Me seisame siin õlg õla kõrval koos oma liitlastega ja kinnitame sellega oma jätkuvat pühendumist Euroopa julgeoleku tagamisele," ütles Lancaster.

Kaks hävitajat saabusid Ühendkuningriikidest Eestisse, et sooritada õhk-maa tüüpi ühisharjutusi NATO pataljoni lahingugrupi koosseisu kuuluvate Briti üksustega ja pakkuda õhutoetust maastikul tegutsevale jalaväele.

Eestisse saabunud kaks Eurofighter Typhoon tüüpi hävitajat kuuluvad Briti kuningliku õhuväe 3. hävitajate eskadrilli.

Pärast kohtumist hävitajate pilootide ja meeskondadega Ämaris külastas Lancaster Tapa linnakut ja kohtus seal teenivate Briti sõduritega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: