Euroopa Kontrollikoja president: EL-i raha kasutatakse mõneti ebaefektiivselt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Klaus-Heiner Lehne
Klaus-Heiner Lehne Autor/allikas: ERR

Euroopa Liidu raha kasutatakse mõneti ebaefektiivselt, kuna regulatsioonid muudavad raha kasutamise liiga keeruliseks, ütles eesistumise puhul Eestit külastanud Euroopa Kontrollikoja president Klaus-Heiner Lehne.

Ta lisas, et kui varem jälgis Kontrollikoda üksnes, kas Euroopa Liidu raha kasutataks seaduspäraselt, siis nüüd jälgivad nad ka investeeringute otstarbekust. Ta tõi näite ühest lennujaama arendusest, kus komisjon otsustas lausa programmi lõpetada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Väga tihti on küsimuseks kellegagi paralleelne planeerimine või tuleb kontrollida, kas tõesti seda terminali on vaja või millised on tulevikuväljavaated reisijate seisukohast vaadates. Ja kuidas infrastruktuur lennujaama ümber ei olnud otseselt seotud lennujaama terminali arendusega," ütles Lehne.

Teine probleem oli Lehne sõnul eelmisel aastal meresadamatega. "Väga sarnane: investeerimine terminalidesse, mida keegi ilmselt ei vaja. Või näiteks oli meil investeeringuid terminalidesse, mis pakkusid konkurentsi teistele väga lähedal asuvatele terminalidele või teistele sadamatele väga lähedal. Me küsisime endalt lihtsalt, kas on mõistlik panna Euroopa raha sellistesse projektidesse, mis konkureerivad teiste, toimivate sadamatega," lausus Lehne.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: