Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Macron ja Merkel peavad enne ELi Tallinna kohtumist omavahel kõnelusi

Foto: ludovic Marin/AFP/Scanpix

Prantsuse president Emmanuel Macron ja Saksa kantsler Angela Merkel saavad kokku neljapäeval, et arutada Macroni ettepanekuid Euroopa Liidu reformimiseks.

Macroni büroo ütles AFP-le, et kohtumine leiab aset Tallinnas enne neljapäeval algavat kahepäevast EL-i tippkohtumist.

Macron ütles teisipäeval peetud kõnes, et Euroopa Liit peaks 2020. aastaks looma sõjalise kiirreageerimisjõu ning koostama ka ühise kaitse-eelarve. Samuti peaks EL tema hinnangul rändevoo kontrollimiseks looma oma varjupaigaameti ning isikut tõendava dokumendi.

Macron tegi ka ettepaneku luua euroala riikidele ühine, riigieelarvetele ja Euroopa Liidule lisaks olev, eraldiseisev eelarve. Ta ärgitas EL-i maksustama tehnoloogiahiide seal, kus nad tegutsevad, mitte seal, kus nad on registreeritud.

Reedel toimub Eesti eesistumise kõige suurem üritus, digitaalvaldkonna tippkohtumine. Sel puhul saabuvad Tallinnasse Euroopa Liidu institutsioonide juhid ning liikmesriikide riigipead ja valitsusjuhid.

Oma tulekut on ametlikult kinnitanud teiste seas ka Suurbritannia peaminister Theresa May, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani ja Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: