Kaart: autovaba päev suleb kesklinnas Pärnu maantee alguse

Autovaba päev 24. septembril toob Tallinna kesklinnas liiklusmuudatused: Pärnu maantee algus on suletud.
Autovaba päev 24. septembril toob Tallinna kesklinnas liiklusmuudatused: Pärnu maantee algus on suletud. Autor/allikas: ERR

24. septembril ei saa kell 6–19 autoga Viru väljakult Pärnu maanteele sõita. Samuti on sissesõit keelatud Pärnu maantee poolt ametlikult alates Suur-Karja tänavast ehk Draamateatri juurest, kuid liiklus on piiratud juba Estonia ja Kaarli puiestee ning Pärnu maantee ristmikul.

Autovabal päeval ei piirata trammiliiklust, Viru peatust aga nihutatakse pisut Viru väljaku poole.

Kõikjal Pärnu maantee alguses ehk Viru väljaku ja Draamateatri ristmiku ehk G. Otsa ja Suur-Karja tänavateni on keelatud ka parkimine ja peatumine. Arvestada tuleks sellegagi, et suletud ala lähistel on autodele liikumist piiratud ka vanalinnas: näiteks ei pääse Pärnu maanteele Valli ja Väike-Karja tänavalt.

Punasega tähistatud teelõik on tuleval pühapäeval liiklusele kella 19ni suletud. Ikoonidel liikudes saab infot muutuste kohta. Kuva kaart täisekraanil.

24. septembril on kõigile ühistranspordi kasutajatele tasuta sõiduõigus Tallinna ühtse piletisüsteemi ühistranspordi liinidel. Tasuta sõidu õiguse annab valideeritud Ühiskaart või muu piletimüügisüsteemis registreeritud andmekandja. Sõiduõiguse valideerimisel sõitjale piletit ei müüda.

Kella 10-st kella 16-ni toimuvad suletud Pärnu maantee lõigul autovaba päeva puhul korraldatud üritused. Päeva tähistatakse Tallinna keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames. Linnavalitsuse sõnul korraldatakse päeva, et ärgitada inimesi vähendama autosõite ja eelistama kõndimist, rattasõitu ning kasutama heitgaasivabu liiklusvahendeid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: