Autovabal päeval võisteldi Tallinnas ühistranspordiga orienteerumises

{{1506236580000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Pühapäeval peeti Tallinnas autovaba päeva, mille käigus oli Pärnu maatee algus autoliiklusele suletud. Päeva jooksul said inimesed võistelda ühistranspordiga orienteerumises, proovida uusimaid kergliiklusvahendeid ja nautida laadamelu.

Ainus liiklusvahend, mis pühapäeval Tallinnas Pärnu maantee alguses vabalt liikuda sai, oli tramm. Seega pidi edasikulgemiseks kasutama kondimootorit, jalgratast või näiteks rula, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Liikumisentusiast, Surfiaia omanik Rain Kont kinnitas, et rula on arvestatav liiklusvahend. Tema sõnul on ka tingimused rulaga liiklemiseks Tallinnas paranenud.

"Aasta-aastalt paranevad, kergliiklusteid on kesklinnast väljaspool päris palju juurde tulnud. Nüüd oleks vaja teelõiku, mis ühendaks Lasnamäe ja Mustamäe ka kesklinnaga," rääkis ta.

Autovaba päev pakkus võimalust ka jalad maast lahti saada, sest turnida sai ronimisseinal.

Päeva üks tippsündmus, vähemalt osavõtjate rohkuse poolest, oli ühistranspordiga orienteerumine. Selleks tuli oma ühiskaardiga tähistades kas joosta või ühistransporti kasutades sõita läbi tähistatud punktid.

Kõige kiiremini täituvad autovabal päeval tänavaekskursioonid, mille grupid broneeritakse täis minutitega. Seekord avastati ajaloolaste juhendamisel jalgsi südalinna ja jalgratastel vanalinna eeslinnu.

Autovaba päev sulges Pärnu maantee Tallinna kesklinnas

Tallinn tähistas autovaba päeva kell 10-16 kesklinnas Pärnu maanteel. 

Autovabal päeval suleti Pärnu maantee Viru väljaku ja G.Otsa/Suur-Karja ristmiku vaheline lõik autoliiklusele. Jätkus ainult trammiliiklus.

Liiklus oli Pärnu mnt-l suletud kell 6-19, Pärnu mnt-d läbivad bussid (5, 18, 36, 40, 73) olid ümber suunatud, Viru Tondi-suunaline trammipeatus oli 150 m Viru ringi poole nihutatud.

Toimetaja: Merilin Pärli, Marju Kaasik, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: