Haigekassa uus juht jäi valimata, uus konkurss kestab nädala ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1506325620000 | amCalendar}}

Täna kogunenud haigekassa nõukogu jättis haigekassale uue juhi valimata ning kuulutas välja uue konkursi, mille tähtaeg on 4. oktoober.

Haigekassa nõukogu esimees ja uue juhi valimiskomisjoni esimees Jevgeni Ossinovski ütles pärast nõukogu koosolekut, et uus juhatuse esimees jäi valimata, kuna kandidaatide dokumentatsioon oli puudulik.

Valimiskomisjon esitas nõukogule kahe inimese kandidatuuri, kuid puuduliku dokumentatsiooni tõttu vestlusi kandidaatidega ei toimunud.

"Isegi kandidaate ei kuulatud täna, sest pärast arutelu jõudsime seisukohale, et tuleb kõikide formaalsete juriidiliste nüansside täitmiseks korraldada uus konkurss, sest kandidaatide dokumentatsioonis oli teatud puudujääke. Ehkki on vaieldav, kas need olid piisavad selleks, et küsimust arutada või mitte," rääkis Ossinovski.

Nõukogu kuulutas välja uue konkursi, mille tähtaeg on 4. oktoober, uus juht loodetakse ära valida järgmiseks reedeks ehk 6. oktoobriks kokku kutsutud nõukogu koosolekul.

Tõenäoliselt valitakse tänaseks sõelale jäänud kahe kandidaadi vahel, kuigi kandideerida võivad kõik soovijad.

Ossinovski sõnul praeguse seisuga nõukogu koosseisu muudatusi planeeritud ei ole.

"Nõukogu koosseisu muutusi tänase seisuga planeeritud ei ole, küll aga kui peaks seadusandja otsustama nõukogu koosseisu muuta - ja üks eelnõu on ju ka kooskõlastamisringil -, siis kindlasti nõukogu koosseis ka muutub, aga see ei ole kindlasti lähimate kuude küsimus ehk praegu ametisolev nõukogu kinnitab ka järgmise juhatuse esimehe," rääkis Ossinovski.

Haigekassa nõukogu liikmete arvu vähendatakse seniselt 15-lt seitsmele. "Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt arvatakse nõukogust välja tervishoiusektori esindajad.

 

"Me tahame eristada kaks eraldi rolli. Üks on juhtimisfunktsioon, haigekassa kui finantsinstitutsiooni ja kindlustusseltsi juhtimisfunktsioon, mida teeb nõukogu. Ja teiseks erialane pädevus ja nõuandev funktsioon, mida peaksid tulevikus tegema erinevad spetsialistide kooslused läbi nõuandvate kogude," selgitas minister.

"Täna on mõlemad rollid nõukogu tasandil segamini - meil on spetsialistid, kes annavad sisulist nõu, kuidas peaks Eestis tervishoidu korraldama, ja teisest küljest nõukogu liikmed vastavalt seadusele kõik vastutavad oma varaga haigekassa kui kindlustusseltsi toimimise pärast. Kindlasti need kaks rolli võiksid olla selgemini lahus," lisas ta.

Vastates küsimusele, kas haigekassa nõukogu saab tulevikus olema täielikult politiseeritud, ütles Ossinovski, et riigiesindajatel ei tohiks olla nõukogus enamust.

"Me kindlasti lähtume ja oleme lähtunud sotsiaalpartnerluse põhimõttest, mis tähendab seda, et riigiesindajatel ei tohiks olla nõukogus enamust, ei ole seda praegu ja ei ole seda tulevikus," sõnas minister.

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: