Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

President kuulutas välja Istanbuli konventsiooni ratifitseerimise

President Kersti Kaljulaid kuulutas välja Istanbuli konventsiooni ratifitseerimise.
President Kersti Kaljulaid kuulutas välja Istanbuli konventsiooni ratifitseerimise. Autor/allikas: Mattias Tammet/VPK

President Kersti Kaljulaid kuulutas esmaspäeval välja seaduse, millega ratifitseeritakse naistevastase ning perevägivalla ennetamise ja tõkestamise Euroopa Nõukogu konventsioon ehk nn Istanbuli konventsioon.

"Naistevastane vägivald pole mingi perekonna siseasi, vaid kriipiv ühiskondlik probleem. Konventsiooniga liitumisega anname selge ja tugeva sõnumi selle kohta, et meie ühiskond ei tolereeri naistevastast vägivalda," ütles Kaljulaid seadust välja kuulutades.

"Tegelikult ei tohiks meie ühiskonnas olla ruumi vägivalla ühelegi vormile. Selle jaoks on vaja möödavaatamiskultuur asendada märkamiskultuuriga ja tõsta üldist teadlikkust, aga lisaks peab seda toetama ka seadusandlus," lisas ta.

Konventsiooni eesmärk on kaotada naiste, sealhulgas alla 18-aastaste tütarlaste vastu suunatud vägivald, mis on meeste ja naiste jätkuva ebavõrdsuse üks algpõhjus.

Istanbuli konventsiooni ratifitseerimisega kriminaliseeritakse ahistav jälitamine, naise suguelundite sandistav ümberlõikamine ja sundabielu, lisaks muutub kuriteoks inimkaubanduse ohvrilt seksi ostmine.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: