Valimispäeval e-häält pabersedeliga muuta ei saa

Valimised.
Valimised. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimiste valimispäeval, 15. oktoobril saavad oma kodukoha valimisjaoskonnas hääletada vaid need inimesed, kes elektroonilisel hääletamisel ja eelhääletamisel jaoskondades ei osalenud.

Sarnaselt kõigile varasematele kordadele ei saa valimispäeval oma e-häält ka muuta, tuletas valimiskomisjon reedel meelde.

"Hääletanute nime taha valijate nimekirjades on juba tehtud märked, et nad on hääletanud, neile ei ole võimalik enam valimissedeleid anda isegi kui nad valimisjaoskonda lähevad. Ümberhääletamise võimalust valimispäeval pole e-hääletuse 12 aasta jooksul kordagi olnud," ütles riigi ERR-ile valimisteenistuse juht Priit Vinkel.

Kolmapäeval lõppenud eelhääletusel osales kokku 306 508 valijat, seejuures purustas elektrooniline hääletamine kõigi aegade rekordi.

Elektrooniliselt hääletas 186 034 inimest. Jaoskonnas tegi otsuse 120 474 inimest, neist väljaspool elukohta 48 016 inimest. Kokku osales seega eelhääletamisel 27,8 protsenti valijatest.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: