Politsei on valimispäeval väljas täiendavate jõududega

Politseiauto.
Politseiauto. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) on kohalike omavalitsuste volikogude valimiste päeval kõikjal Eestis väljas täiendavate jõududega ja on valmis rikkumistele kiirelt reageerima.

"Kõikjal Eestis on pühapäeval väljas suurem arv korrakaitsjad ning valimistega seotud rikkumised on sel päeval suurema tähelepanu all. Tallinnas on mitmes valimisjaoskonnas kohal abipolitseinikud ning patrullid liiguvad vabadel hetkedel valimisjaoskondade läheduses. Oleme valmis koheselt rikkumistele reageerima," lausus Põhja prefekt Kristian Jaani ja andis teada, et igast rikkumisest tuleb teavitada häirekeskust numbril 112, sest kõik valijad peavad saama teha oma valiku mõjutamatult.

Valimispäevale eelnevast ööst kuni valimisjaoskondade sulgemiseni tagavad patrullid valimisjaoskondade ja nende vahetus läheduses avalikku korda. Üle Eesti on väljas lisapatrullid, kes on valmis reageerima just valimistega seotud teadetele ja rikkumistele. Korrakaitsjad jälgivad, et valimispäeval ei toimuks aktiivset agitatsioon ega levitataks välireklaami. Aktiivne valimisagitatsioon on valimiste päeval igal pool keelatud.

Neljapäevase seisuga on politseile seoses välireklaamidega laekunud 169 teadet ja pöördumist. Politseinikud on teinud 32 ettekirjutust ning käimas on üheksa väärteomenetlust.

Lisaks on inimesed politseid teavitanud kahtlasena tundunud tegevustest valimisjaoskondade läheduses ja tähelepanekutest, mis võivad olla seotud häälte ostmisega. Kõiki neid vihjeid ja teateid politsei kontrollib.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: