USA kohtunik külmutas taas presidendi reisipiirangud

Reisija saabub rahvusvaheliselt lennult USA-sse.
Reisija saabub rahvusvaheliselt lennult USA-sse. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA föderaalkohtunik Derrick Watson külmutas teisipäeval USA presidendi Donald Trumpi administratsiooni viimase versiooni migrantide reisipiirangutest ja seda vaid mõni tund enne selle jõustumist, teatasid võimuesindajad.

Sissesõidukeelu viimases nimekirjas oli kaheksa riiki - Põhja-Korea, Tšaad, Liibüa, Iraan, Süüria, Somaalia, Jeemen ja Venezuela. Piirangutest oli seekord välja jäetud Sudaan.

Hawaii kohtuniku otsus külmutab keelu ajutiselt kõigi teiste riikide peale Põhja-Korea ja Venezuela osas. Otsuse kohaselt ei saa võimuesindajad piirata reisimist Ühendriikidesse ülejäänud nimekirjas olevatest riikidest.

USA valitsus kaebab otsuse kõige tõenäolisemalt edasi.

USA ülemkohus otsustas septembris, et Trumpi administratsioon saab jätkata ajutise reisikeeluga, mis piirab migrantide saabumist Ühendriikidesse. USA valitsus esitas ülemkohtule apellatsioonikaebuse, et tühistada valitsuse ajutise sissesõidukeelu erandeid laiendanud Hawaii kohtuniku otsust.

USA valitsus läks varem ülemkohtule esitatud eduka apellatsiooniga mööda San Franciscos asuvast apellatsioonikohtust, mis oli keelanud sissesõidukeeldu üldse rakendada.

Kohtunik Watson sai täpselt samasuguse asjaga hakkama ka märtsis, kui külmutas sissesõidupiirangud mõni tund enne nende jõustumist.

Watsoni põhjendas tollal otsust muu hulgas sellega, et "nende riikide sihtmärgiks võtmine tähendab ka rünnakut islami vastu", sest nende riikide elanikkonnast üle 90 protsendi moodustavad moslemid.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: