Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hanso: sotsid ei peaks minema Tallinnas võimuliitu Keskerakonnaga

{{1508399880000 | amCalendar}}

Sotsiaaldemokraadid ei peaks minema Tallinnas Keskerakonnaga koalitsiooni, leiab riigikogu liige Hannes Hanso.

"Ma pole küll tallinlane, aga ütlesin oma arvamuse fraktsioonis selgelt välja, ütlen siis siin ka. SDE ei peaks Tallinnas Keskerakonnaga koalitsiooni minema," kirjutas Hanso sotsiaalmeedias.

Hanso postitus oli kommentaariks Mihhail Kõlvarti eilsele esinemisele ERR.EE veebisaates "Otse uudistemajast", kus abilinnapea teatas, et võimalikud koalitsioonipartnerid ei tohi esitada läbirääkimistel nõudmisi ei PBK-sse Tallinna maksumaksja raha viimise ega Tallinna TV, linnapoe jm kinnipaneku kohta.

"Kui meie võimalik koalitsioonipartner tuleb läbirääkimistele nõudmisega, et sulgeme ja paneme asju kinni, siis kahjuks ma arvan, et väga palju meil enam arutada pole. Meil pole mitte ühtegi plaani midagi sulgeda ega lõpetada," ütles Kõlvart ERR.EE saates.

Pilvre: Hanso ei tunne Tallinna olusid

Teine sotsiaaldemokraat Barbi Pilvre seevastu toetab oma erakonna koostööd Keskerakonnaga Tallinnas.

"Ma ei ole nõus Hannes Hansoga, kes on Saaremaa mees ja Tallinna linna seestpoolt ei tunne," kirjutas Pilvre sotsiaalmeedias.

"Olin eelmine kord, kui SDE oli Tallinnas Keskiga koalitsioonis, koalitsiooninõukogus koos Jüri Pihliga. Siis sõitis Edgar Savisaar SDE-st mängu ilu nautides muidugi üle. Nüüd on Tallinnas teised inimesed, ehkki sama parteidistsipliin ja me oleme keskiga valitsuses. Minu arvates SDE peaks siiski läbi rääkima, ja tõsiselt," kirjutas Pilvre.

Teemadena, mille üle läbi rääkida, tõi Pilvre välja linnapoe Lipo, ühistupanga, Reidi tee ja Tallinna TV.

"Tallinna TV-sse reklaam ja eraraha, asumikogukondadele eetriruumi. Kommunikatsiooni pole kunagi liiga palju, eriti Tallinnas," leidis Pilvre.

Vakra: pall on Keskerakonna käes

Sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna juht Rainer Vakra ütles neljapäeval ERR-ile, et kolmapäevasel kohtumisel vahetati Keskerakonnaga vaid viisakusi ja mingitest läbirääkimistest veel juttu pole.

"Kahes sõnumis leppisime siiski kokku. Esiteks, kui üldse peaks läbirääkimised ja hilisem koostöö algama, siis peab see lähtuma konsensuslikust põhimõttest. See tähendab, et mõlemal partneril võimalik otsuseid peatada," rääkis Varka.

Teine kokkulepe puudutas seda, et läbirääkimistel peavad olema kõik pealinnaga seotud teemad laual. "Ehk eelnevalt ei ütle ükski osapool välja, et seda ei aruta," lisas Vakra, mis oli ühtlasi kommentaar Kõlvarti avaldusele. "Nüüd on sõna otses mõttes pall Keskerakonna käes, kas alustada läbirääkimisi või mitte."

Keskerakond sai Tallinna 79-liikmelises volikogus küll 40 mandaadiga absoluutse häälteenamuse, kuid nii napp ülekaal ei ole linavalitsemiseks väga turvaline, mistõttu soovitakse kaasata koalitsioonipartner.

Toimetaja: Urmet Kook, Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: