Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kõlvart: volikogu esimehe koht on tähtis, kuid mitte otsustatud

Mihhail Kõlvart
Mihhail Kõlvart Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Mihhail Kõlvart ei välistanud ERR-ile antud usutluses, et temast võib saada uus Tallinna volikogu esimees, kuid midagi lõplikult uute ametikohtade osas tema kinnitusel veel otsustatud pole.

ERR-i raadiouudised küsisid Kõlvartilt, kas talle on tehtud ettepanek või tahab ta ise saada Tallinna volikogu uueks esimeheks, mis ERR-i andmeil oli üheks suureks takistuseks Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide võimuliidu moodustamisele.

"Kõik kohad linnasüsteemis on tähtsad - nii abilinnapea koht kui ka volikogu esimehe koht. Küsimus on selles, kuidas tulenevalt meie valimistulemusest oleks mõistlikum ja kasulikum Tallinna linnale luua uus ametikohtade süsteem," rääkis täna abilinnapeana töötav Kõlvart.

Kõlvarti sõnul algavad Keskerakonna sees lähipäevil konsultatsioonid, kuidas erinevad ametikohad jagada ning selgus saabub üsna ruttu.

"Mina lähtun sellest, et peab tekkima ühine arusaam, kuidas jaotada ametikohad. Kuidas üks või teine erakonnaliige saab kõige paremal viisil tuua kasu Tallinna linnale. See (ametikohtade jaotus - toim) ei ole lõpuks ühe või teise poliitiku isiklik soov, vaid erakonna otsus," lisas ta.

ERR-i uudisteportaal kirjutas täna, et Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna võimuliidu sünd jooksis liiva, kuna ei saadud kokkuleppele kohtade jaotuses. Peamiseks tüliõunaks sai volikogu esimehe koht, mida sotsid Helve Särgavale nõudsid, aga mille Keskerakond tahab anda valimistel parima tulemuse teinud Mihhail Kõlvartile.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: