Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakond kaalub Tallinna linnavolikogus opositsioonile aseesimehe kohta

Taavi Aas
Taavi Aas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakond kaalub Tallinna linnavolikogu teise aseesimehe koha loomist, mille saaks üks opositsiooni jäänud erakond. Ehk, kas Reformierakond, sotsiaaldemokraadid (SDE) või Isamaa ja Res Publica Liit (IRL). Volikogu esimeheks saab tõenäoliselt Mihhail Kõlvart.

Keskerakonna linnapea kandidaat Taavi Aas ütles reedel ERR-ile, et kõnelused erakonnas kohtade jaotuse üle alles käivad. "Aga avalikult saab tulemustest rääkida siis, kui kandidaadid on kinnitanud Tallinna nõukogu, mis on meie kõrgeim juhtorgan. Alles siis saame öelda, et kohad paigas."

Nõukogu koguneb Aasa sõnul tuleva nädala kolmapäeval. "Enne seda toimuvad nõupidamised ja kohtumised erinevate inimestega, kes ametikohtadele võiks sobida. Varem midagi öelda oleks enneaegne ja spekulatiivne."

Ta kinnitas, et volikokku võib tulla kaks esimehe kohta, samamoodi nagu riigikogus. "Ka see on arutelu koht. Aga niipalju võin küll öelda, et juhul kui nii otsustatakse, et volikogu esimehel lisaks saab olema kaks asessimeest, siis üks koht saab kuuluma opositsioonile."

Otsuse, kes sellesse ametisse valitakse, peab Aasa sõnul tegema opositsiooni ise. "Meie ei saa opositsioonile ette kirjutada, et keda nemad tahavad üles seada, see on nende endi otsutada. Aga ütlen veelkord, et kas see pole kindlalt otsustatud, kas teine abiesimehe koht tuleb."

Küsimusele, et miks ikkagi SDE-d valitsusliitu ei võetud, tunnistas Aas, et kahtlejaid oli mõlemas erakonnas. Ja lisas: "Nimesid nimetata, osadele meist näis hea mõte sotsiaaldemokraatidega koalitsiooni, kuid oli vastaseid. Ning sama olukord oli ka sotsiaaldemokraatide ridades. Kui ikka kummaski koalitsioonipartneris pole konsensust, siis on targem võimuliitu mitte teha. Koalitsiooni minek eeldab selget ja ühest arusaama."

Aas lausus veel, et Tallinnas Keskerakonna nimekirjas kõige parema valimistulemuse teinud Mihhail Kõlvart valib ise, kas soovib linnavolikogu esimehe kohale asuda.

"Tulemusest johtuvalt ei tee keegi Kõlvartile ettepanekut asuda mingile kohale, vaid Kõlvart otsustab ise, millise positsiooni kasuks ta valib. Nii oleme omavahel rääkinud. Aga loomulikult oma otsust tehes ta arvestab Keskerakonna huve."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: