EAS kostitas Richard Bransonit ligi 5500-eurose õhtusöögiga ({{commentsTotal}})

Eesti ettevõtjad ja EAS-i esindajad koos Richard Bransoniga (kätel) poseerimas.
Eesti ettevõtjad ja EAS-i esindajad koos Richard Bransoniga (kätel) poseerimas. Autor/allikas: EAS

Helsingis toimunud Nordic Business Forumil osalemine läks end avalikust rahast majandavale Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS) maksma ligi 40 000 eurot, sealhulgas üheksa inimese kostitamine kohtumisel Virgini kaubamärgi all lugematutesse valdkondadesse investeerinud ärimehe Richard Bransoniga 5450 eurot.

Oktoobri algul Helsingis toimunud ärikonverentsi väisas üks maailma tuntumaid ärimagnaate, Virgini kaubamärgi all lugematutesse valdkondadesse investeerinud ärimees ja paljude ettevõtete omanik inglane Richard Branson, kirjutab Eesti Päevaleht.

Niipea kui EAS Bransoni tulekust teada sai, paluti foorumi tegijatelt võimalust kuulsa ärimehega kohtuda ning sihtasutus panustas sel aastal NBF-ist osavõtule varasemate aastatega võrreldes suurima summa ehk 39 300 eurot.

Summa sisaldas messiala ja selle töötajate ligipääsu alale, seitsme kõrgetasemelise ärikohtumise vahendamist ja kaht otseülekande striimi Eestisse.

Kuigi EAS ei tasunud otseselt Richard Bransoniga kohtumise eest, ei ole teada, kui suure osa ligi 40 000 eurost selle vahendamine ikkagi moodustas.

Bransonile ja temaga kohtunud kaheksale inimesele korraldati NBF-i ajal pidulik õhtusöök Eesti arhitekti Ülar Marki loodud KODA väikeelamus, mille näidis oli uudistamiseks konverentsile viidud.

Üheksa inimese kostitamine läks EAS-ile maksma 5450 eurot ning summa sisaldas Eestist pärit toorainest valmistatud kolmekäigulist õhtusööki ning Põhjaka kokkade Ott Tomiku ja Märt Metsalliku ning kahe kelneri tööjõukulu.

EAS-i toonase turundusjuhi Piret Reinsoni sõnul oli Bransoniga kohtumise eesmärk tutvustada talle Eesti digiühiskonda ja ärikeskkonna digitaalseid lahendusi, e-residentsuse programmi, „Teeme ära” maailmakoristust ning eestlaste e-edulugusid nagu Skype, Transferwise (millesse Branson on juba ka investeerinud), Lingvist ja Pipedrive.

Õhtusöögil osalesid EAS-i turundusjuht Piret Reinson, TransferWise’i asutaja ja juht Taavet Hinrikus, e-residentsuse programmi juht Kaspar Korjus, suurärimees Richard Branson, Pipedrive’i kvaliteedijuht Tiit Paananen, Lingvisti asutaja ja juht Mait Müntel, KODA arhitekt Ülar Mark, „Teeme ära!” maailmakoristuse peakorraldaja Eva Truuverk ning Temnikova & Kasela galerii omanik ja juht Olga Temnikova.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: