X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Energia müüs Linnamäe hüdroelektrijaama Wooluvabrikule

Linnamäe hüdroelektrijaam.
Linnamäe hüdroelektrijaam. Autor/allikas: Ivo Kruusamägi/Wikipedia

Eesti Energia müüs Linnamäe hüdroelektrijaama Wooluvabrik OÜ-le, mis oli ainus enampakkumisel osalenud ettevõte. Ostusummat osapooled ei avalda.

Enampakkumise Linnamäe hüdroelektrijaama hoonestusõigusele kuulutas Eesti Energia välja augustis. Huvi tundis pakkumise vastu kuus ettevõtet, kuid pakkumise esitas ainult Wooluvabrik.

Alles tänavu oktoobris asutatud Wooluvabriku põhitegevusalaks on Krediidiinfos märgitud kinnisvarahaldus ning selle juhatuse liige on kunagi Lääne prefekt ja maksuameti asejuht olnud vandeadvokaat Vahur Kivistik.

Wooluvabriku omanikuks on neli ettevõtet: Jägala Energy, Linnamäe Arenduse osaühing, Arca Varahaldus ja Vanamänniku Arendus.

Enampakkumise alghind oli 648 076 eurot, millele lisandus käibemaks. Pooled leppisid kokku, et ostusummat ei avaldata.

Hüdroelektrijaam anti ostjale üle kolmapäeval.

Enefit Taastuvenergia juhatuse liige Innar Kaasik ütles, et enampakkumine ja müümine oli seadusandluse ja regulatsioonide tõttu möödapääsmatu.

„Linnamäe elektrijaama toodang eelmisel aastal moodustas ligikaudu ühe protsendi kogu Eesti Energia taastuvenergia toodangust, seetõttu oli meie jaoks tegemist südamelähedase, kuid pigem sümboolse tootmisüksusega. Uute võimsuste rajamisel keskendume hetkel päikese- ja tuuleenergia võimsustele,“ sõnas Kaasik.

Jägala jõel asuv Linnamäe hüdroelektrijaam on Eesti üks suurimaid hüdroelektrijaamasid. 1924. aastal tootmist alustanud ja Teise maailmasõja ajal purustatud elektrijaam taastati 2002. aastal ning Eesti Energia sai hoonestusõiguse 99 aastaks.

Hüdroelektrijaama võimsus on 1,15 megavatti ning viimastel aastatel on see tootnud ligikaudu 5000 megavatt-tundi elektrit aastas. Sellisest elektrikogusest piisab rohkem kui 2000 keskmise tarbimisega kodumajapidamisele aastaks ajaks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: