Tallinki kolmanda kvartali kasum kasvas 11,7 protsenti 47,8 miljonini ({{commentsTotal}})

Tallinki laev Megastar.
Tallinki laev Megastar. Autor/allikas: Tallink/Andres Raudjalg

Laevafirma Tallink Grupp müügitulu kasvas kolmandas kvartalis 3,3 protsendi võrra 282,7 miljoni euroni ja kasum 11,7 protsenti 47,8 miljoni euroni.

Kolmandas kvartalis kasvas kõikide põhitegevuse ärisegmentide müügitulu võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Restoranide ja kaupluste müügitulu kasvas 3 miljoni euro võrra ja piletimüük 1,2 miljoni euro võrra, kasvu toetas 2 protsendi võrra 2,9 miljonile suurenenud reisijate arv, teatas Tallink börsile.

Kolmanda kvartali kaubaveo müügitulu suurenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3,5 miljoni euro võrra, müüki toetas kaubaveo mahu kasv kõikides geograafilistes segmentides. "Antud tulemused on Tallink Grupi jaoks positiivsed, eriti praegustes tihedates konkurentsitingimustes. Selle aasta tulemusi on mõjutanud mitmed asjaolud," ütles Tallink Grupi finantsdirektor Veiko Haavapuu.

"Näiteks uue veeldatud maagaasil töötava laeva Megastar liinile tulek Tallinn-Helsingi liinil, viie reisilaeva korralised hooldustööd esimeses kvartalis, veomahu võimekuse kasv mitmel Tallink Grupi opereeritud liinil peale laevade liinivahetust 2016. aasta detsembris ning konkurentsi tihenemine Tallinn-Helsingi liinil, mis on omakorda avaldanud mõju piletihindadele," lisas ta.

"Tihedast konkurentsist hoolimata on Tallink Grupi reisijate koguarv pidevalt kasvanud ning eriti jõudsalt on kasvanud kontserni kaubavedu kõigis geograafilistes segmentides. Ootuspäraselt ning eelnevate aastatega sarnaselt on käesoleva aasta suurimad käibe ja kasuminumbrid teenitud kolmandas kvartalis, mis on ühtlasi suvine turismi kõrghooaeg. 2017. aasta kolmas kvartal on aga meie jaoks olnud eriti positiivne, kuna kolmanda kvartali reisijate koguarv kasvas eelmise aastaga võrreldes 2 protsendi võrra ja saavutasime juulikuus uue reisijate arvu rekordi, mis mõjutas positiivselt kolmanda kvartali finantstulemusi," lausus Haavapuu.

Eesti-Soome vaheliste laevaliinide kolmanda kvartali müügitulu vähenes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 6 protsenti. Müügitulu langus oli tingitud väiksemast reisijate arvust, mida mõjutasid liinide väiksem veomaht ja konkurentide poolt lisatud veomaht suvisel kõrghooajal.

Vaatamata madalamale müügitulule paranes Eesti-Soome segmendi tulemus tänu optimaalsematele opereerimiskuludele Tallinna-Helsingi liinil kolme laevaga opereerimisest. Tallinna-Helsingi liinil alustas jaanuaris 2017 reisilaeva Star kõrval Tallink Shuttle'i teenuse opereerimist uus kiire reisilaev Megastar. Tallinna-Helsingi kruiisiliinil opereerib 2017. aastal üks reisilaev, 2016. aastal opereeris perioodil märts kuni august kruiisiliinil kaks reisilaeva.

Soome-Rootsi vaheliste laevaliinide kolmanda kvartali müügitulu kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 4 protsenti. Müügitulu kasvu toetas 1,8 protsenti võrra suurem liinidel teenindatud reisijate arv. Transporditud kaubaveoühikute arv suurenes kolmandas kvartalis 13,7 protsenti võrra. Segmendi kolmanda kvartali tulemus paranes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 1,9 miljoni euro võrra ja oli 17,9 miljonit eurot.

Eesti-Rootsi vaheliste laevaliinide kolmanda kvartali müügitulu kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 8,6 protsenti. Müügitulu kasvu toetas 8,1 protsenti võrra suurem teenindatud reisijate arv. Transporditud kaubaveoühikute arv suurenes kolmandas kvartalis 2,9 protsenti võrra. Segmendi kolmanda kvartali tulemus paranes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 4,9 protsenti võrra ja oli 7,8 miljonit eurot.

Läti-Rootsi vahelise laevaliini tulu kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 66,4 protsenti ja transporditud kaubaveoühikute arv suurenes 120 protsenti. Segmendi kolmanda kvartali tulemus paranes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 4,2 protsenti võrra ja oli 4,4 miljonit eurot. Alates 2016. aasta detsembrist opereerib liinil kaks laeva, eelmise aasta kolmandas kvartalis oli liinil üks laev.

Tallink Grupi 2017. majandusaasta kolmanda kvartali brutokasum kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 5,2 miljoni euro võrra ja oli 81,9 miljonit eurot, kulumieelne ärikasum (EBITDA) kasvas 8,3 miljoni euro võrra ja oli 75,4 miljonit eurot. Kolmanda kvartali kasumlikkust mõjutasid lisandunud veomahust tulenevad suuremad reisijate ja veetud kaubaveo ühikute arvud ning optimaalsemad opereerimiskulud Tallinna-Helsingi liinil kolme laevaga opereerimisest. Samas mõjutasid majandustulemust ka eelmise aasta sama perioodiga võrreldes suuremad kütusekulud.

Kolmanda kvartali netofinantskulu vähenes 0,3 miljoni euro võrra peamiselt madalamast intressikulust. Kursivahed ning valuuta- ja intressi tuletisinstrumentide ümberhindluste tulemused olid eelmise aastaga samal tasemel.

Kontserni auditeerimata puhaskasum oli 2017. majandusaasta kolmandas kvartalis 47,8 miljonit eurot ehk 0,071 eurot aktsia kohta, eelmise aasta sama perioodi puhaskasum oli 42,8 miljonit eurot ehk 0,064 eurot aktsia kohta.

2017. aasta esimese üheksa kuuga vedas kontsern kokku 7,4 miljonit reisijat, mida on 2,9 protsenti võrra rohkem kui eelmise aasta sama perioodi jooksul. Kontserni esimese 9 kuu auditeerimata müügitulu kasvas 3,2 protsenti võrra ja oli kokku 734,1 miljonit eurot. Auditeerimata kulumieelne ärikasum (EBITDA) kasvas ligi 10 miljoni euro võrra ja oli 129,5 miljonit eurot ja auditeerimata puhaskasum oli 45,4 miljonit eurot.

2017. aasta esimese üheksa kuu finantstulemust mõjutasid viie reisilaeva korralised hooldustööd 2017. aasta esimeses kvartalis ja suurem veovõimsus mitmetel liinidel peale laevade liinivahetusi 2016. aasta detsembris. Esimesel üheksal kuul suurenes Eesti-Soome vahelises laevaliikluses konkurents, mis avaldas survet piletihindadele.

Tallink Grupi netovõlg vähenes kolmandas kvartalis 18,6 miljoni euro võrra ja oli kokku 635,2 miljonit eurot. Netovõla ja EBITDA suhe oli kolmanda kvartali lõpu seisuga 4,0.

Kontserni kogulikviidsus, ehk raha ja kasutamata krediidilimiidid, moodustas kolmanda kvartali lõpus 87,5 miljonit eurot sealhulgas 80,2 miljonit eurot rahas ja 7,3 miljonit eurot kasutamata krediidilimiitides.

Allikas: BNSSagedased digiboksi restardid on paratamatus, ent igapäevaselt nendega leppima siiski ei pea.

Rike digiboksis: kümnendik Elisa kliente hädas igapäevaste restartidega

Tuhanded Elisa kliendid on viimasel ajal hädas oma digibokside sagedase restardiga. Ettevõte tunnistab, et kümnendikul nende klientidest on digiboksi tarkvararikke tõttu iseeneslikud taaskäivitused muutunud igapäevasteks. Konkurent Telia teeb aga digiboksidele plaanipäraseid tarkvarauuendusi kuni kaks korda nädalas.

Järjejutt: kuidas ma Muski auto ära varastasin
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: