Venemaa portaal: Narvas vahistatud FSB agent õppis Eestis programmeerijaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Väidetav agent Aleksei Vassiljev.
Väidetav agent Aleksei Vassiljev.

Portaali 47news.ru andmetel on kaitsepolitsei poolt Narvas vahistatud väidetav FSB agent 20-aastane Kingissepa linna elanik, kes 16-19 aastaselt õppis Sillamäe gümnaasiumis.

Portaal teatab Eestis resideeruvatele Venemaa diplomaatidele viidates, et mehe nimi on Aleksei Vassiljev, kes töötas aasta Venemaal ja ning tuli siis Eestisse tagasi. Tal oli 47news.ru andmetel elamisluba Eestis õppimiseks.  

Intervjuus portaalile ütles Vassiljevi ema, et tema poeg õppis Sillamäe kolledžis programmeerijaks, seejärel asus õppima Kohtla-Järvele. "Ta kavatses töötada oma erialal," lausus kahtlustatava ema.

Ema sõnul tuli ta poeg õppima Eestisse, kuna siin oli saa tasuta, Peterburis aga tasuline. Ta lisas, et eesti keelt valdab tema poeg halvasti.

BNS vahendas, et Venemaa saatkonna konsul läheb esmaspäeval vaatama Narvas kinni peetud Vene kodanikku, keda Eesti uurimisasutused süüdistavad spioneerimises.

"Täna andis Eesti välisministeerium oma nõusoleku meie konsuli kohtumiseks Narvas arreteeritud venemaalasega," öeldakse Vene saatkonna reedeses teates. Kohtumine leiab aset esmaspäeval, 13. novembril, lisas Vene saatkond.

Kaitsepolitsei töötajad pidasid möödunud nädalavahetusel Narva piiripunktis kinni Venemaale suunduva mehe, kes kahtluse kohaselt tegutses Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) agendina.

Harju maakohus võttis Venemaa kodakondsusega mehe esmaspäeval prokuröri taotlusel vahi alla, teatas riigiprokuratuuri pressiesindaja teisipäeval.

Meest kahtlustatakse FSB agendina Eesti riigi vastases vägivallatus tegevuses ning arvutikuriteo ettevalmistamises. Riigiprokuratuuri teatel olid mehe tegevuse sihtmärgid Eesti riigiasutused.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: