Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaubamaja kuulutas välja arhitektuurikonkursi võitja

Tallinna Kaubamaja tegi kolmapäeval teatavaks Kaubamaja kvartali arhitektuurivõistluse võitja, kelleks osutus arhitektuuribüroo DAGOpen ja Hispaania büroo Bakpak Architects S.L.P töö nimega "City Break".

Võistlustöö autorid on Jaan Kuusemets, Erko Luhaaru, Anne Vingisar, Jose De la Peña Gómez Millán, Jose A Pavón Gonzalez ja Myriam Rego Gómez.

Autorite sõnul soovisid nad tuua Tallinna linnaruumi midagi uut ja eristuvat, mis ümbritsevaga hästi suhestuks.

"Paljud praegused hooned on pigem introvertsed ja suletud, uus Kaubamaja saab olema avatud ning lähedalt linna- ja tänavaruumiga suhtlev. Tõime sisse perimetraalse aatriumi idee, mis toob kaubandus- ja kohvikupinnad väljastpoolt vaatajale nähtavale. Nii ei ole Kaubamaja ainult ostukoht, vaid ka mõnus kohtumispaik,” iseloomustasid oma tööd võidutöö autorid.

Žürii, kuhu kuulusid Tallinna Kaubamaja Kinnisvara juhataja Peeter Kütt, MSI Grupi juhataja Mati Ivask, Kaubamaja juhataja Erkki Laugus, Tallinna linnaplaneerimise ameti esindajana detailplaneeringute teenistuse direktor Arvo Rikkinen ning Martin Aunin, Jaak Huimerind ja Peep Jänes arhitektide liidust, oli auhinnaliste kohtade väljaandmisel üksmeelne.

Eripreemia sai Emil Urbeli arhitektuuribüroo võistlustöö märgusõnaga "Teemant", mille kohta žürii esimees Jaak Huimerind märkis, et see oli värske ja isegi jaapanlik töö rõõmsa aktiivse fassaadiga, mis kattis kogu maja.

Teise eripreemia pälvinud töö "Sarvik kannab pradat" eristus Huimerinna sõnul teistest töödest, oli üleni rõdudega, tekitas rõõmu ja sobis mõnusalt linna.

Rahvahääletusel osalenud 6000 inimest hindasid lemmikuks töö mõrksõnaga "Võrk".

Eesti Arhitektide Liidu president Katrin Koov ütles, et konkursil osales palju korralikul tasemel töid ning valik tehti kaalutletult.

Juunis välja kuulutatud Kaubamaja kvartali arhitektuurivõistluse tulemusel peaks kerkima uus Kaubamaja Tallinna müügimaja, Rävala puiestee büroohoone ning maa-alune parkla. Kaubamaja pind suureneb praegusega võrreldes kuni kaks ja pool korda.

Võistlusele saabus 15 tööd ning need pandi hindamiseks üles ka avalikule rahvahääletusele.

Kaubamaja Grupi 2016. aasta konsolideeritud auditeeritud müügitulu oli 598,4 miljonit eurot. Ettevõtte aktsiad on alates 1996. aastast noteeritud Tallinna Börsil.

"Ringvaates" rääkis Kaubamaja kvartali arhitektuurivõistluse töödest Eesti kunstiakadeemia rektor ja arhitektuuriajaloolane Mart Kalm:

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: