Kohtuistungile tulemata jätnud Kutseril ei õnnestunud trahvist vabaneda

Priit Kutser kohtus.
Priit Kutser kohtus. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna ringkonnakohus jättis kolmapäeval muutmata Edgar Savisaare ja ettevõtjate kriminaalasja ühe süüdistatava, Priit Kutseri kohtuistungile mitteilmumise eest trahvimise muutmata.

 

Ringkonnakohus ei rahuldanud Kutseri kaitsja kaebust ja jättis muutmata Harju maakohtu 4. oktoobri määruse, millega määrati Kutserile kohtuistungile mõjuva põhjuseta mitteilmumise eest rahatrahv.

Maakohus tegi 4. oktoobril Kutserile mõjuva põhjuseta 20. septembri kohtuistungile ilmumata jätmise eest trahvi 800 eurot.

Ringkonnakohus leidis, et Kutseril puudus mõjuv põhjus kohtusse ilmumata jätmiseks.

Kaitsja väitis, et rahatrahvi määramine on võimalik ainult juhul, kui on eelnevalt tehtud trahvihoiatus.

Samas märgib kriminaalmenetluse seadustiku vastav paragrahv, et isikule võib rahatrahvi määrata üksnes siis, kui talle on tehtud trahvihoiatus, välja arvatud juhul, kui eelnev hoiatamine ei ole võimalik või mõistlik.

Seega ei ole trahvihoiatus kohtu hinnangul nõutav, kui eelnev hoiatamine ei ole võimalik või mõistlik, tõdes ringkonnakohus.

Ringkonnakohtu hinnangul ei olnud maakohtul võimalik Kutserit eelnevalt hoiatada, sest tema kohtusse kutsumine ei ole üldmenetluses kohtu ülesanne.

Maakohtus korraldab üldkorras menetletavas kriminaalasjas süüdistatava väljakutsumise kaitsja või prokuratuur vastavalt eelistungil kokkulepitule.

Eelistungi protokollist ka selgub, et muuhulgas lepiti kokku, et sellest, millisel istungil keegi osalema peab teavitab kaitsjaid prokurör.

Kohtule ei ole esitatud ka haiguslehte, mille alusel kohtul oleks olnud võimalus veenduda, et Kutser oli raskelt haigestunud ehk tal oleks olnud mõjuv põhjus kohtuistungile mitteilmumiseks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: