X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERJK tegi Keskerakonnale ettekirjutuse kampaaniakulude täpsustamiseks

Keskerakonna rongkäik Tallinnas.
Keskerakonna rongkäik Tallinnas. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) kinnitas neljapäeval ettekirjutuse, et sundida Keskerakonda avaldama tõesed andmed 2014. ja 2015. aasta valimiskampaania maksumuse kohta. Ettekirjutuse mittetäitmisel saab kohus Keskerakonda trahvida või komisjon määrata sunniraha.

ERJK on teinud Keskerakonnale varasemalt ettepanekuid vaadata üle Euroopa Parlamendi valimiste ja aasta hiljem toimunud riigikogu valimiste perioodi valimiskulud.  

"Meil on tõsine kahtlus, et need aruanded ei vasta tegelikkusele ja on olemas arbitraaži otsus, et nende tegelikud kulud olid suuremad, kuid Keskerakond vastas meile, et nad ei soovi mingil moel aruandeid muuta. Et ei näe alust," ütles ERR-ile komisjoni esimees Ardo Ojasalu.

"Tegime ettekirjutuse ja tahame, et Keskerakond teeks komisjoniga heatahtlikku koostööd, mitte ei üritaks oma kohustustest kõrvale hoida," lisas Ojasalu.

Ettekirjutus võimaldab Ojasalu sõnul rakendada sanktsioone, üheks võimaluseks on teha trahviteade politseile, et erakond ei täida haldusmenetlusega pandud kohustusi ja on võimalik rakendada ka sunniraha.

Trahvi suuruse otsustab kohus, Ojasalu lisas, et sunniraha on ERJK esialgu ettekirjutuse mittetäitmisel määranud 500 eurot, aga seda suurendatakse, kui nõuet ei täideta.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: