Haapsalu raudtee esimese etapi ehitus algab aasta pärast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Turba rongijaam.
Turba rongijaam. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti Raudteel valmis Riisipere - Turba raudtee keskkonnamõjude hindamise programm ning esialgsete prognooside kohaselt võiks ehitustöö antud lõigul alata järgneva aasta sügisel.

Tänavu mais eraldas valitsus täiendavate taristuinvesteeringute programmist Riisipere - Turba raudteelõigu ehitamiseks kaheksa miljonit eurot.
Antud lõigul katkes regulaarne rongiliiklus juba aastal 1995 ning raudtee demonteeriti aastal 2004. Valitsuse seatud eesmärkide kohaselt on Riisipere-Turba lõigu taastamise puhul tegu Haapsalu raudtee esimese etapiga.

Selleks aga, et antud projekti saaks ellu viia, oli eelnevalt tarvis teostada keskkonnamõjude analüüs, mis nüüdseks on valminud ja avalikustatud.

Riisipere -Turba raudtee projekti keskkonnamõju hindamise objektiks oli 6,5 km pikkuse raudteelõigu ja sellel raudteeliikluse taastamine Riisipere-Haapsalu-Rohuküla raudtee Riisipere-Turba vahelisel lõigul.

Keskkonnamõju hindamise peamiseks eesmärgiks oli kirjeldada raudtee taastamisega seotud ehitustegevuse ja raudtee käitamise olulisi keskkonnamõjusid ning nende leevendusmeetmed.

Esialgsete prognooside kohaselt võiks ehitustöö antud lõigul alata järgneva aasta sügisel. Raudtee pikendamisel paraneks transpordiühendus Riisipere ja Tallinnaga järgmistel Turba lähedal paiknevatel küladel: Viruküla, Lepaste, Ellamaa, Lehetu ja Nurme.

Keskkonnamõjude hindamise programmiga on võimalik eelnevalt tutvuda avaliku väljapaneku jooksul 29. novembrist kuni 18. detsembrini elektrooniliselt Eesti Raudtee kodulehel, tehnilise järelevalve ameti ja Saue valla kodulehel.

Ettepanekuid, vastuväiteid ja küsimusi saab esitada kirjalikult tehnilise järelevalve ametile hiljemalt 18. detsembriks.

Keskkonnamõjude hindamise programmi esimene avalik arutelu toimub 13. detsembril Turba kultuurimaja saalis.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: