Leht: Jõgeva vald valis endale lumehelbekesega vapi, rahvas on nördinud

Jõgeva valla vapi kavand.
Jõgeva valla vapi kavand. Autor/allikas: Jõgeva vald

Jõgeva linna ning Jõgeva, Palamuse ja Torma valla ühinemisel tekkinud Jõgeva vald sai endale eelmisel nädalal uue vapi ja lipu, millel on kujutatud hõbedane kuueharuline jääkristall, kuid väidetavalt pole valikuga rahul suur hulk ühendomavalitsuse elanikke.

Tartu Postimees kirjutab, et paljude hinnangul on vapp tagatubades välja valitud ja volikogus jõuga läbi surutud ning enim pahandab kohalikku rahvast asjaolu, et uue valla sümboli valimisel ei olnud rahval õigust kaasa rääkida.

Sümbolikomisjoni esimehe Mai Treiali sõnul vastas autori Marju Pottisepa võidutöö "Celsius" ainsana riigikantselei ekspertide arvamuse kohaselt suures osas heraldikanõuetele.

Valituks osutunud vapp ja lipp rõhuvad ajaloolisele faktile ehk Jõgeval sündinud külmarekordile ning puudutavad neljast ühinenud omavalitsusest vaid üht, Jõgeva linna.

Avalik arutelu pulbitses arusaamatusest ja nördimusest. "Mõttetu plönn, arusaamatu, kujunduslikult näeb üsna kole välja, tundub külm ja sooviks midagi soojemat, mis mõtetega me seda lippu jaanipäeval vaatama peaks," kõlasid Jõgeva ühendvalla elanike arvamused sel teemal sotsiaalmeedia vahendusel.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: