Nõmme komando päästjad käisid hüljatud koduloomi rõõmustamas

Foto: Hanna Samoson /ERR

Jõuluajal on isegi mehistel meestel aeg meeleliigutuseks ja märkamiseks. Just sellised olid need Nõmme komando liikmed, kes võtsid aja maha ja näitasid, et hoolivad ka varjupaiga kassidest ja koertest.

Jõulud on imedeaeg, selles on Muffin, üks valge-pruunikirju rõõmus koeratüdruk küll veendunud. Tema läheb reedel koju! Ja erinevalt sellest inimesest, kes ta 18. septembril Rahumäe kalmistul puu külge sidus ja sinna maha jättis, saavad Muffini jõulud olema päris kindlasti imelised.

Usaldust inimese vastu tuleb Muffinil päev-päevalt aina juurde. Päästeametnikud tõid seda lausa terve kärutäis, suur roosa sleif oli peal ja punased päästeautod kõige ees sõitmas.

"Tegime väikese korjanduse komandos ja samuti ka oma sõprade seas. Kogusime kokku, et kellel on kodus loomadest üle jäänud asju. Oli ka annetuskast ja panime asjad kokku ja tahtsime siin jõulude saginas üle anda ja pöörata ka tähelepanu sellele, et meil on ka abituid ja nõrgemaid, kelle eest tuleks hoolt kanda ja kelle peale tuleks mõelda," rääkis Nõmme komando rühmapealik Holger Enok.

"Siit minnakse kas vanasse koju või uude koju, mõnel loomal läheb kauem aega. Mõni koer, nagu Rem meil näiteks, on oodanud juba üle aasta seda õiget oma inimest, aga ühel päeval ta kindlasti tuleb. Me tõesti oleme näinud siin imelugusid. Ilmselgelt loomad valivad inimesi," kinnitas Tallinna loomade varjupaiga juhataja Eve Tobijas.

Kui loomale kodu pakkumine ei saa käia hetkeemotsioonide ja tähtpäevade järgi, siis annetamise osas see reegel ei kehti. Nii on varjupaiga laod jõulukuul täitunud kui imeväel.

"Sel aastal jätkub vist pooleks aastaks, tõsiselt palju on olnud häid inimesi, me oleme ikka väga, väga õnnelikud," kinnitas Tobijas.

Asjadest hinnalisem on aga aeg. Ja aega on vaja, et märgata ning hoolida. Nõmme komando mehised mehed ja üks vabatahtlikuna päästeteenistusse panustav naine võtsid just aega ja viisid varjupaiga asukad jalutuskäigule. Pärastlõunaks olid kõik metsast tagasi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: