Põlissoomlaste kandidaadi logo on väga sarnane Soome 100 logoga

Presidendikandidaat Laura Huhtasaari logo ja Soome 100 logo.
Presidendikandidaat Laura Huhtasaari logo ja Soome 100 logo. Autor/allikas: Huhtasaari kampaania ja Soome 100 veebilehed

Ajaleht Iltalehti juhib tähelepanu sellele, et Põlissoomlaste presidendikandidaadi Laura Huhtasaari kampaanialogo on äärmiselt sarnane Soome 100 projekti logoga.

Graafilise disaini emeriitprofessor Tapio Vapaasalo võrdles Iltalehti palvel kaht logo.

Mõlemas on kasutatud samasugust stiliseeritud kirja, ka numbrite kirjutamisviis on väga sarnane. Ka värvivalik ja üldine pilt meenutavad teineteist. Mõlema logo puhul on taust sinine ja tähed valged.

Vapaasalo nentis, et käesoleval juhul on tegu teadliku koopia ehk sisuliselt plagiaadiga.

"Nii otsekohest jäljendamist nagu Huhtasaari kampaanialogo puhul võib põhjendatult nimetada ebaeetiliseks. Eelkõige aga peegeldab see oma algatuse puudumist ja laiskust," märkis emeriitprofessor.

Soome 100 kujundus on ametlikelt registreeritud kaubamärk, mille õigused kuuluvad Soome riigikantseleile.

Põlissoomlaste esindaja Matti Putkonen eitas plagiaati ning leidis, et tegu on vaid katsega Huhtasaarit poliitiliselt laimata.

Huhtasaari võimalus 28. jaanuaril toimuvatel presidendivalimistel teise vooru jõuda on väga väike, sest tema toetus on alla viie protsendi. Väga tõenäoline on hoopis see, et teist vooru ei toimugi ning väga suurt toetust (erinevate hinnangute kohaselt 70-80 protsenti) omav president Sauli Niinistö võidab valimised juba esimeses voorus.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: