Vabaerakond võttis Tartu piirkonna juhi fraktsiooni nõunikuks

{{1515394320000 | amCalendar}}
Vahur Kollom.
Vahur Kollom. Autor/allikas: Vabaerakond

Vabaerakonna riigikogu fraktsioon võttis nõunikuna tööle erakonna Tartu piirkonna juhi Vahur Kollomi.

"Tema positiivne energia ning hoopis uus lähenemine poliitilise maailma kujundamisel on see, mis meid tema valikuni viis,” ütles Vabaerakonna esimees Artur Talvik.

Kollomi peamisteks tööülesanneteks on erakonna teatel fraktsiooni liikmete juriidiline nõustamine ning nende abistamine eelnõude, arupärimiste ja kirjalike küsimuste koostamisel.

Kollom on Vabaerakonna liige ning Tartu piirkonna juht. Tal on juriidiline kõrgharidus. Enne fraktsiooni nõunikuna tööle asumist oli ta ametis sihtasutuses Tartu Eluasemefond.

Vabaerakonna esimees Artur Talvik võttis eelmisel nädalal kriitilise positsiooni Rein Langi palkamise suhtes riigikogu aseesimehe Hanno Pevkuri nõunikuks.

"Lang Riigikogu kantselei palgale ja Pevkuri juhtmeks. Wau! Et kirjutada refi programmi. Wau! RK aseesimees tegelegu RK asjadega ja nõunik nõustagu teda selles. Või peab ref ka Riigikogu enda omaks?" kommenteeris Talvik.

Vabaerakond tegi ühtlasi riigikogu juhatusele avalduse, juhtides tähelepanu sellele, et riigikogu aseesimehe nõuniku koht ei tohiks olla parteiasjade ajamiseks. "Ta paistab väga otsese parteilise toiduahela täitmisena. Siin mõlemad osapooled on öelnud, et Rein Lang võetakse riigikogu aseesimehe nõunikuks ja ta hakkab tegelema erakonna ideoloogilise tööga," kommenteeris Talvik.

Lang loobus nõuniku ametisse asumisest.

Talvik: Langi ja Kollomit võrrelda ei saa

Artur Talvik saatis pärast uudise avaldamist ERR-ile kommentaari, milles teatas, et Langi ja Kollomi palkamised on täiesti erinevad asjad. Avaldame Talviku kommentaari täismahus:

"Siin võrreldakse võrreldamatut - üks on fraktsiooni nõunik, kes on juriidilistes küsimustes abiline fraktsioonile. Teine on Riigikogu aseesimehe nõunik, kes oleks pidanud nõustama esimeest Riigikogu küsimustes, mitte parteipoliitilistes küsimustes. Ehk aseesimehe ja tema nõuniku asi ei ole tegeleda Riigikogu tööpostil ühe erakonna programmiga, nagu Langi puhul välja toodi.

Tartu piirkonna juht pole palgaline ametikoht ning tegemist on Vahuri ühiskondliku ja võib öelda isegi, et vabatahtliku tegevusega. Ta ei tule Riigikokku Vabaerakonna Tartu piirkonda arendama, erakonna programmi kirjutama või veel millegi muu ähmasega tegelema. Fraktsiooni juriidilise nõuniku tööülesanded on väga konkreetsed- selleks on fraktsiooni liikmete juriidiline nõustamine, fraktsiooni liikmete abistamine eelnõude, arupärimiste ja kirjalike küsimuste koostamisel."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: