Eesmaa Langi palkamisest: nõunik peab nõustama saadikuid riigikogu asjades

Enn Eesmaa.
Enn Eesmaa. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa (KE) ütles reformierakondlase Rein Langi riigikogu teise aseesimehe Hanno Pevkuri nõunikuks võtmise kohta, et riigikogus töötavate nõunike ülesanne on nõustada saadikuid riigikogu asjades.

"Need inimesed, kes töötavad nõunikena, nende esmane ülesanne on ikkagi nõustada seda, millega tegeletakse riigikogus ja riigikogus on väga palju seaduseelnõusid, nõunikel on seda tööd üsna palju," rääkis Eesmaa ERR-ile.

Laiemalt Eesmaa Langi palkamist kommenteerida ei soovinud.

Staažikas poliitik ja reformierakondlane Rein Lang on alates 2. jaanuarist tööl riigikogu aseesimehe Hanno Pevkuri nõunikuna. Lang ja Pevkur mõlemad ütlesid, et Langi põhiline ülesanne nõunikuna saab olema Reformierakonna programmi koostamine 2019. aasta riigikogu valimisteks.

Vabaerakonna esimees Artur Talvik kritiseeris Langi palkamist teravalt, öeldes, et Lang peaks Pevkurit nõustama ikka riigikogu asjades.

Riigikogu kantselei teenistuskohtade struktuur näeb ette, et igale juhatuse liikmele on ette nähtud nõunik, abi ja sekretär. Praegused juhatuse liikmed on piirdunud abi ja nõunikuga.

Sotsiaaldemokraadist riigikogu esimehe Eiki Nestori büroo kaks töötajat on parteitud, Keskerakondlasest aseesimehe Enn Eesmaa abi on tema erakonnakaaslane, Reformierakonna esimees Hanno Pevkuri abi kuulub nagu nõunik Rein Lang samuti Reformierakonda.

Lisaks on riigikogu kantselei palgal mitme erakonna pressiesindaja, ka on fraktsioonidel meedianõunikud. Nii fraktsioonide ametnike, kui riigikogu liikmete töölepingud lõppevad samal ajal kui riigikogu volitused. Ehk tegemist on tähtajaliste töölepingutega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: