Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Opositsioon annab Simsoni umbusaldusavalduse üle sel nädalal

{{1515404400000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Opositsioonierakonnad otsustasid pärast esmaspäevast nõupidamist, et annavad veel sel nädalal riigikogu juhatusele üle majandusminister Kadri Simsoni umbusaldusavalduse.

Vabaerakonna fraktsiooni juht Artur Talvik kinnitas ERR-i raadiouudistele, et umbusaldusavaldus tuleb. "Hakkame omavahel nüüd kooskõlastama teksti, igaüks tahtis midagi juurde lisada, täiendada, oma nüanssi panna."

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme täpsustas, et avaldus antakse üle veel selle nädala jooksul. "Meil on fraktsioonil ka oma ettepanekud teksti juurde. Meil on soov see teema uuesti fookuses hoida. See vajus ära seoses jõulude ja aastavahetusega. See teema on vaja lõpuni käia. Meie põhietteheide Kadri Simsonile on see, et otsused, mis on langetatud, on selgelt korruptsiooni hõnguga. On selgeid tehtuid otsuseid, mis mängivad avalikke vahendeid mingi oma inimesteringi kätte."

Reformierakonna fraktsioonijuht Jürgen Ligi ütles, et teksti kooskõlastatakse, sest see peab olema kollektiivne.

"Simsoni puhul ulatuvad teemad seakasvatusest bussitranspordi ja investeeringuteni välja. Muster on ühesugune - imelikud valikud, mil pole muud seletust kui erakondlik või perekondlik kasu. Raha tõstetakse, vastuste asemel rünnatakse küsijaid," kommenteeris Ligi.

Opositsioon ei välista ka peaministri umbusaldamist. "Aga teeme kõigepealt ühe teema ära, siis liigume järgmistele," lausus Martin Helme.

Peaminister Jüri Ratas kommenteeris seda "Aktuaalsele kaamerale" järgmiselt. "Ma soovin opositsioonile selgust ja jõudu. Kord nad soovivad umbusaldada Kadri Simsoni, siis Jüri Ratast, siis on Reformierakonna üks liige avastanud selgeltnägijavõimed ja siis nad valivad endale esimeest. Seda kõike koos on päris palju, aga no soovin neile jõudu."

Simson: Reformierakond juhib enda probleemidelt tähelepanu kõrvale

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles vastuseks võimalikule umbusaldus-avaldusele, et riigikogu opositsioonierakond Reformierakond on lihtsalt šokis ja teeb seda tähelepanu kõrvale juhtimiseks enda probleemidelt. See, et opositsioon kavandab umbusaldada ka peaministrit, räägib Simsoni hinnangul sellest, et opositsioonil endal ideed puuduvad.

"Põllumajandustoetuste puhul on need väited igasuguses erapoolikuses ümber lükanud mitte ainult mina, vaid ka esindusorganisatsioonid ja ka loomakasvatajad ise. Nii et see on ümberlükatud juba möödunud aastal. Mis puudtab ühistransporti, siis siin meil ongi erinevus Reformierakonnaga - meie arvame, et maainimestele tuleb transpordivõimalused teha senisest soodsamaks. See leevendab ka nende lisakulusid, et nad ei ela keskustes. Aga Reformierakond on alati olnud selline üleolev maaelu ja maaelu probleemide suhtes, olgu siis põllumeeste toetused või maainimeste liikumisvõimalused," rääkis Simson.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: