Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

McAfee: olümpiamängud on sattunud küberrünnakute alla

Arvuti.
Arvuti. Autor/allikas: Kacper Pempel/Reuters/Scanpix

Küberturbe ettevõte McAfee teatas, et häkkerid on püüdnud varastada salajasi andmeid taliolümpiamängudega seotud organisatsioonidelt.

McAfee raport leidis, et mullu detsembris saadeti veebruaris toimuvate Pyeongchangi olümpiamängudega seotud organisatsioonidele pahavaraga nakatunud e-kirju, vahendas BBC.

Ettevõtte teatel on mitu nakatunud kirju saanud organisatsiooni seotud jäähokiga.

"Enamikul neist organisatsioonidest oli mingi seos olümpiamängudega, kas seoses taristu või toetava rolli pakkumisega," selgitas McAfee.

Raportis ei toodud välja, kes nakatunud kirjad saatis, kuid ettevõtte kinnitusel oli e-kirjadel Singapuri IP-aadress ning kirja saajatel paluti avada koreakeelne tekstidokument.

McAfee andmetel püüdsid häkkerid panna kirja saajaid uskuma, et need on Lõuna-Korea terrorismivastase keskuse saadetud. Keskus oli samal ajal viimas regioonis läbi terrorismivastast õppust.

McAfee hinnangul on tõenäoliselt oodata veel olümpiamängudega seotud küberrünnakuid. California ülikooli teadlased olid juba varem hoiatanud, et suuri spordiüritusi võivad tabada küberrünnakud.

"Seoses saabuvate olümpiamängudega me prognoosime olümpiaga seotud teemat kasutavate küberrünnakute arvu kasvu," selgitas McAfee.

Varasemate sarnaste rünnakute käigus on häkkerid püüdnud varastada paroole ja finantsandmeid.

Põhja- ja Lõuna-Korea valmistuvad pidama esimest korda enam kui kahe aasta jooksul ametlikke kõnelusi. 9. jaanuaril toimuval kohtumisel keskenduvad osapooled sellele, et leida võimalusi, kuidas Põhja-Korea sportlased saaksid olümpiamängudel osaleda.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: