Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sillamäe küsib Ida-Virumaa programmist toetust reisisadama rajamiseks

Sillamäe
Sillamäe Autor/allikas: ERR

Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg saatis riigihalduse ministrile ja majandusministrile kirja, milles palub näha Ida-Virumaa programmis toetatava tegevusena ette Sillamäe reisisadama rajamist.

Sillamäe sadam tegutseb praegu kaubasadamana, mis on võimeline käitlema kõiki kaupu. Sadama ehitamise algusest möödub sel aastal 15 aastat. Selle ajaga on Sillamäe sadamast saanud Eesti suurim transiidisadam ja sadama areng jätkub Kalbergi kinnitusel kiires tempos.

"Kindlasti kinnitavad need faktid ka asjaolu, et sadama asukoht on soodne, et töö on hästi organiseeritud ja sadama lähedus Eesti Vabariigi – Vene Föderastiooni piirile loob kaupade liikumiseks häid võimalusi," loetleb linnapea oma kirjas.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi toetusel rekonstrueeriti Sillamäe mere puiestee kui ajaloolise kesklinna peamine tänav, mis ühtlasi ühendab kesklinna mererannaga. Samast programmist on eraldatud toetus rannapromenaadi rajamiseks – see ühendaks rajatavat reisisadamat ja jahisadamat linnakeskusega ja looks reisijate vastuvõtuks vajaliku keskkonna.

Transiitteede meetmest taotleb Sillamäe linn reisisadamat ja maanteed ühendava linnatänava rekonstrueerimist. Järgmisena on kavas reisikai kõrvale jahisadama rajamine. "Seega toetavad ka teised, nii linna kui riigi tegevused reisikai rajamist ja üldised eeldused reisikai ehituseks on täidetud," rõhutab Kalberg.

Ta kinnitab, et reisikai rajamine on prioriteetne nii linna kui maakonna arengudokumentide järgi, seejuures on nimetatud arengudokumentide kohaselt Sillamäe määratletud maakonna mereväravana ja reisiliikluse avamise hinnatav sotsiaalmajanduslik mõju suur.

Reisisadama ja sellele lisanduva jahisadama rajamine tõstab Sillamäe meeri sõnul kogu regiooni konkurentsivõimet, atraktiivsust ja tuntust, soodustab eksporti, parandab elanike elukvaliteeti ja puhkevõimalusi, suurendab tööhõivet, pidurdab väljarännet – need kõik on otseselt programmi eesmärkidele suunatud tegurid.

"Sillamäe reisisadama rajamine on maakonna arengule olulise mõjuga, täidab valitsuse tegevusprogrammi ja kavandatava Ida-Virumaa programmi eesmärke ning tuleb Ida-Virumaa programmis toetatava tegevusena ette näha," sõnastas Tõnis Kalberg.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: