Peapiiskop tahab kirikule spordiga võrdset tähelepanu

EELK peapiiskop Urmas Viilma
EELK peapiiskop Urmas Viilma Autor/allikas: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix

EELK peapiiskop Urmas Viilma lubab tuua kiriku avalikus ruumis samale platsile, kus täna on sport ja ülejäänud kultuuri komponendid.

"Minu jaoks on olnud tasakaalust väljas see, et kiriku kohta öeldakse: "Teie kuulute ainult siia oma müüride vahele ja ärge sealt välja tulge. Aga sport – seda me võiksime igas uudistesaates eraldi näidata, igas ajalehes näidata." Ei ole kuskil põhiseaduses kirjas, et meil on riigisport – nagu seal ei ole kirjas ka riigikirikut," vahendas EELK Tallinna Jaani kogudus sotsiaalmeedias peapiiskopi sõnu Jaani kirikus toimunud aruteluõhtult.

"Minu ülesanne mu tänases rollis on tuua kirik samale platsile, kus on sport ja ülejäänud kultuuri komponendid. Ka kirik ja usk on üks kultuurikomponentidest. Ma arvan, et on olnud ülekohtune, et see on jäetud sealt mänguplatsilt välja – "Teie olge omaette, aga meie teeme siin eesti kultuuri!". Eks ma olen siis pidanud natuke kõvahäälsem vahel olema. Aga kõik võitlevad enda koha eest siin päikese all ja meil kristlastena ei ole mitte õigus võidelda, vaid meil on kohustus võidelda,“ sõnas peapiiskop Viilma.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: