Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Žürii valis välja Bonnieri nominendid, nende hulgas on ka ERR-i ajakirjanik

Kristjan Pihl.
Kristjan Pihl. Autor/allikas: ERR

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis uuriva ajakirjanduse ehk Bonnieri preemia 2017. aasta nominentideks Kristjan Pihli Rahvusringhäälingus ilmunud lugudega võltsarvetest Haigekassale, Äripäevas ja Postimehes ilmunud lood rahapesust Eestis ning Mikk Salu Eesti Ekspressis ilmunud lugudega Arvo Sarapuu prügiärist Tallinnas.

Bonnieri preemia nominent on Kristjan Pihl ETV saates "Pealtnägija" ja ERR.ee portaalis 15. märtsil ilmunud looga "Meditsiinitarvikute firma esitas Haigekassale süsteemselt valearveid", 22. märtsil ilmunud looga "Haigekassale võltsarvete esitamine oli arvatust mastaapsem" ja 17. mail ilmunud looga "Niine nahakliinik küsis tasuliste visiitide eest raha ka Haigekassalt".

Teine nominent on Mikk Salu Eesti Ekspressis 15. märtsil ilmunud looga "Arvo Sarapuu on variisikute kaudu sisenenud Tallinna prügiärisse", 16. märtsil ilmunud looga "Uued detailid: veel seoseid Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu ja prügifirma BWM vahel", 22. märtsil ilmunud looga "Arvo Sarapuu suurmeisterlikud kombinatsioonid" ja 25. mail ilmunud looga "Artikkel, mis paljastas Arvo Sarapuu seosed prügiäriga: Tallinna abilinnapea on variisikute kaudu sisenenud linna prügiärisse".

Kolmas nominent on Postimehes ja Äripäevas ilmunud rahapesuskandaali kajastavad lood. Postimehes on lugude autorid Joosep Värk ja Risto Berendson ning nende lood on 20. märtsil ilmunud "Eesti pankade kaudu pesti hiiglaslik kogus raha", 21. märtsil ilmunud "See kõlab väga ebaloogiliselt", 22. märtsil ilmunud "Moldova raha haihtus Põhja-Tallinna sadamas" ja 23. märtsil ilmunud "Rahapesu võttis ameti ka Rasmannilt".

Äripäevas olid lugude autorid Piret Reiljan ja Marge Väikenurm ning nende artiklid olid 4. septembril ilmunud "Aserite pesumasin: 2,5 miljardit huugas läbi Eesti", 6. septembril ilmunud "Rehe juhitud Danske oli offshorkade paradiis" ja 20. novembril ilmunud "Danske siseelu: ähvardustest paanika ja teeskluseni".

Preemia võitja saab Rootsi meediakontsernilt Bonnier ja ajalehelt Äripäev auhinnaks 5000 eurot.

Bonnieri preemiale kandideeris sel aastal 19 tööd.

Žürii tööd juhtis EALL-i tegevjuht Mart Raudsaar. Žürii liikmed olid Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi, Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar, Maalehe peatoimetaja Andres Eilart, Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald ning Eesti Ekspressi peatoimetaja asetäitja Sulev Vedler.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: