Mida tasub teada 2017. aasta tulude deklareerimisel? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Alates 15. veebruarist saab esitada tuludeklaratsiooni 2017. aasta kohta. Maksu- ja tolliameti (MTA) teenindusosakonna juhtivspetsialist Hannes Udde tõi esile kõige olulisemad muudatused võrreldes eelmise korraga.

Eluasemelaenu intresside, koolituskulude ning heategevuslike kingituste ja annetuste tulust maha arvamisel on piirang jätkuvalt summas kuni 1200 eurot, kuid eluasemelt ei saa maha arvata rohkem kui 300 eurot.

Seega, kui inimesel näiteks koolituskulusid ja annetusi maha arvata pole, ei saa ta eluasemelaenu intressidelt üle 300 euro maha arvata.

Kärgperedel tasub tähele panna, et varasemalt sai soodustust kasutada üks vanem. "Aga nüüd on nii, et kui inimesed on abielus ja kummalgi on lapsed või ka ühised lapsed, siis nüüd saab kõigi pealt korraga. Et üks vanem saab seda kõike deklareerida," rääkis Hannes Udde.

Ühisdeklaratsiooni esitamisel on muudatus ehk senist klassikalist ühisdeklaratsiooni pole. "Aga on võimalik nendel abikaasadel oma maksusoodustusi jagada, kui ühel poolel jääb midagi kasutamata. Ainuke piirang on see, et kui abikaasade tulu on kokku üle 50 400, siis seda soodustust teine pool kasutada ei saa."

Maksusoodustuse üle andmine abikaasale

  • Füüsiline isik saab esitada üksikdeklaratsiooni ning alla 2160 eurost maksustatavat tulu saanud isiku eest võib tema abikaasa täiendava maksuvaba tulu maha arvata, kui abikaasade maksustatav tulu kokku ei ületa 50 400 eurot kalendriaastas.
  • Maksustatavat tulu ületava eluasemelaenu intressi, koolituskulu ja laste maksuvaba tulu summa või selle osa võib abikaasale üle kanda, kui abikaasade varasuhteks on varaühisus.

  • Maksusoodustuste üle andmiseks tuleb avaldada soovi tuludeklaratsioonis, märkides vastava soovi ning abikaasa isikukoodi kellele soovitakse kasutamata jäänud maksusoodustused üle anda. Maksu- ja Tolliamet kannab kasutamata osa automaatselt abikaasa tuludeklaratsioonile. Abikaasal tuleb soovi korral aktsepteerida talle üle antud kasutamata maksusoodustused.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ETV, "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: