Uudne e-õppeprogramm võimaldab koolilastel õppida mitmes kohas korraga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

E-õpe loob lahendusi aga tekitab ka uusi küsimusi.
E-õpe loob lahendusi aga tekitab ka uusi küsimusi. Autor/allikas: onlineschools.org

Sel kevadel käivitub e-õppe pilootprogramm, mille abiga on gümnaasiumi- ja kutsekoolide õpilastel võimalus läbida ainete kursuseid koolist eemal olles või lausa teises koolis õppides.

Tallinna Ülikooli loodavad e-kursused tehakse nii matemaatika, loodus-, kunsti- kui ka sotsiaalvaldkonnast. "Õpetajatekoolitus küll pärast nende loomist ka jätkub, et toetada õpetajaid nende materjalide ja e-õppeks vajalike oskuste ja metoodikate kasutuselevõtul," selgitas haridus- ja teadusministeeriumi e-teenuste osakonna asejuhataja Kristel Rillo.

Rillo sõnul on e-kursuste vajalikkuse põhjuseks inimeste mobiilsus, pidev reisimine ning ka õpilaste võimaluste suurendamine. "Kui erinevad koolid pakuvad erinevaid valikkursusi, siis igas koolis ei pea olema vastava kursuse õpetaja olemas, vaid e-õppena on võimalik seda kursust võtta siis kas teisest gümnaasiumist, kutsekoolist või ka ülikoolist,” rääkis Rillo, et uue süsteemiga saab õpilane õppida seal, kus ta saab ning ideaalis parima kompetentsi juhendamisel.

E-õppe programm ei asenda õpetajat

Eesti Haridustöötajate Liidu esimehe Reemo Voltri sõnul on Eesti koolid e-kursuste tulekuks valmis. Voltri hinnangul on e-kursused koolitundidele heaks lisaväärtuseks. "See ei tähenda, et õpetajaid üldse vaja ei oleks või et õpetaja roll kuidagi kannataks selle all. Tänu nendele kursustele saaks just õppimist mitmekesistada,” kinnitas Voltri, et uue süsteemi katsetamine on hetkel väga vajalik.

Ohukohaks võib Voltri sõnul olla see, kui jäädakse lootma vaid e-kursustele ja nähakse seda koolitunni täieliku asendajana. Reemo Voltri sõnul tuleb koolil ja õpetajal aru saada, et e-kursused on lisavahend, mitte iseseisev töövahend, mis ei vaja kooli ja õpetajate sekkumist.

Mitmed riikliku õppekava kohustuslikud ja valikkursused valmivad digitaalkujul uue õppeaasta alguseks. Pilootprogrammis plaanivad osaleda mitmed gümnaasiumid ja kutsekoolid üle Eesti.

Toimetaja: Linda Eensaar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: