Tallinnas Ülemiste piirkonnas levitas tulekahju mürgist suitsu

{{1516866360000 | amCalendar}}

Tallinnas Ülemiste piirkonnas Valukoja tänaval põles neljapäeval tööstushoone, mille kustutamise järel tuli üks päästja haiglasse viia.

Päästeamet kirjutas Twitteris, et kell 9 teatati, et aadressil Valukoja 12 on tulekahju tööstushoone 1. korrusel. Piir tulekahjule pandi kell 11.34.

Inimesi tööstushoones põlengu ajal ei olnud. Ligikaudu 100 m2 ulatuses põles tööstushoones titaani ja tsirkooni puru.

Kiirabi vaatas üle 22 inimest. "Nendest kaheksa inimest olid objekti töötajad ja 14 päästjad, kes tegid koldes tööd. Päästjatest üks inimene viidi haiglasse, aga küll mitte mürgistuse pärast, vaid vererõhuprobleemi pärast. Kõik teised vaadati kohapeal üle ja keegi hospitaliseerimist ei vajanud," rääkis Tallinna Kiirabi välijuht Sergei Riesenkampf "Aktuaalsele kaamerale".

Põleng levitas piirkonnas mürgist suitsu. Õhus levinud ebameeldiva lõhna tõttu kutsuti kohale ka erikeemia talitus. Päästeamet palus piirkonda vältida ning hoida lähikonnas kinni hoonete uksed ja aknad.

"Teada on hetkel, et tegemist oli tsirkooni ja titaaniga. Me teame, et siin käivad metalliga seoses tootmisprotsessid ja tõenäoliselt see protsess väljus oma tavapärasest raamistikust ja selle tulemusel juhtus see, mis juhtus," selgitas päästeameti Põhja regiooni vastutav korrapidaja Kirstjan Sirp.

Täpse põlevainete konsentratsiooni ja toksilisuse selgitab välja ekspertiis, kuid põlemisel tekkiva musta suitsu sissehingamist peaks igal juhul vältima.

Kella 13 ajal teatas päästeamet, et erinevate ametkondade korduvad mõõtmistulemused Valukoja tänava piirkonnas õhust inimorganismile ohtlikus koguses mürgiseid aineid enam ei leidnud.

Sündmuskohal oli töös Lasnamäe, Lilleküla, Kesklinna, Nõmme, Assaku, Pirita ja Keila päästjad ning tehnika, samuti politsei ja kiirabi ning vajalikke mõõtmisi teostav erikeemiatalitus.

Kolmekorruselise tööstushoone esimese korruse põlengu kustutustööde tõttu oli liiklus sündmuskoha lähedal ümber suunatud.

Valukoja 12 asuv tööstushoone on sealt aeg-ajalt tõusva suitsu või auru tõttu päästjatele tuttav koht.

"Inimesed päris tihti helistavad häirekeskusesse ja viitavad sellele, et sellel objektil juskui oleks tulekahju, aga enamikul juhtudest, kui päästjad siia kohale jõuavad, veenduvad nad asjaolus, et tegemist on ühe töötlusprotsessi osaga, mis visuaalis ümbruskaudsetele jätab mulje, et tegemist on tulekahjuga," selgitas Sirp.

Kokku on olnud 12 väljakutset, millest vaid ühel juhul oli varasemalt päästjate abi ka reaalselt vaja. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael, Siiri Ottender-Paasma

Allikas: ERR-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: