Keskkonnaamet andis jahimeestele hundilaskmislube juurde

Hunt
Hunt Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Keskkonnaamet andis reedel välja käskkirja, millega suurendati Eestis huntide küttimismahtu 106 loomani, möödunud aasta 31. oktoobri käskkirja kohaselt oli see arv 73, kuigi vahepeal anti samuti mõnevõrra laskmislube juurde.

Käskkiri teatavaks Järva, Jõgeva, Lääne, Lääne-Viru, Pärnu, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakonna jahipiirkonna kasutajatele, keda see muudatus puudutab.

Keskkonnaagentuuri peaspetsialist Peep Männil ütles ERR-ile, et huntide küttimismahud vaadatakse regulaarselt üle. "Kui tuleb teavet uute pesakondade ja huntide arvukuse kohta, siis kehtestatakse uued jaotused."

Ajaleht Lääne Elu kirjutas neljapäeval, et Läänemaa jahimehed tahaksid küttida rohkem hunte, sest metssigade kadumise tõttu on hakanud hundid murdma üha enam koduloomi.

Männil ütles, et möödunud aastal ei murdnud hundid Läänemaal, küll sai sellega hakkama šaakal. "Huntide poolt murtud koduloomade arv ei ole suur, eks rohkem ole tegemist jahimeeste hirmudega."

Ta selgitas, et ka metssigade arvukus on kasvanud, kuigi piirkonniti on see erinev.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: