Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riik ei ole kirikutele okupatsioonikahjude toetust veel üle kandnud

Kirikud ei ole saanud kätte 8 miljonit eurot, mille valitsus otsustas neile eraldada omandireformi reservfondist sõja ja okupatsiooni käigus tehtud ülekohtu heastamiseks. Ministeeriumid alles kooskõlastavad selleks vajalikke detaile, kuid riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul toimub raha väljamaksmine lähiajal.

EELK pressiesindaja Regina Hansen ütles ERR-ile, et riigiga ei ole sellel teemal suhtlust olnud ja raha ei ole kirikule üle kantud.

Jaak Aab selgitas, et praegu tegelevad detailide kokku leppimisega vastavad ministeeriumid.

Valitsus otsusega läheb omandireformi reservist eraldatav raha Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikule (EAÕK) läbi siseministeeriumi ja Eesti Evangeelse Luterliku Kirikule (EELK) läbi rahandusministeeriumi. Mõlemad ministeeriumid räägivad läbi lepingu üle, rääkis Aab.

Ministri sõnul peavad kirikud näitama otstarbeid, kuhu nad seda raha plaanivad kulutada ning sellest tulevikus ka riigile aru andma. "Kiirus on maha võetud, sest põhimõtteline otsus on ju tehtud," sõnas Aab.

Küsimusele, kas toetus makstakse ikka välja, vastas Aab, et see peab toimuma üsna pea. "Raha on ju selleks eraldatud, usun, et see saab toimuma lähiajal," ütles Aab.

Valitsus otsustas detsembri lõpus eraldada omandireformi reservfondist üle kaheksa miljoni euro Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule ja Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikule sõja ja okupatsiooni käigus omandiõiguse rikkumisega tehtud ülekohtu heastamiseks. Luteri kirikule läheks seejuures 6,75 miljonit eurot ja õigeusukirikule 1,553 miljonit eurot.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: