Kaubandus-Tööstuskoda allkirjastas Pekingiga perspektiivika koostööleppe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Riigikogu

Tallinnas toimunud Hiina äriseminaril allkirjastati esmaspäeval Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Pekingi kaubanduskoja vaheline koostöökokkulepe.

Äriseminaril osales umbes 40 Hiina ettevõtjat eeskätt infotehnoloogia valdkonnast. Just koostööd sellel alal, samuti e-kaubanduse ja loomemajanduse valdkonnas peavad hiinlased Eestis kõige huvipakkuvamaks.

Allkirjastatud koostöölepe annab Eesti ettevõtetele võimaluse pääseda Pekingi kaubanduskoja poolt organiseeritavatele üritustele, mille kaudu on võimalus saada ligipääs Hiina ettevõtetele ja ka rahastajatele.

Eurooplased tihtipeale arvavad, et hiinlastega koostöö tegemine on sama, mis ükskõik missuguse teise Euroopa ettevõtetega koostöö tegemine. Tegelikult on seal elu sootuks teine. Et koostöö üldse tekiks, on vaja põhiteadmisi ärikultuurist kuidas üldse Hiinas äri aetakse. Üks millele koostöölepingus rõhutati, oli just see, et Eesti ettevõtetel tekiks see ligipääs nendele teadmistele.

"Ma usun, et kõrgtehnoloogia ja loomemajandus on kaks tähtsat valdkonda, milles kaks riiki saavad teha koostööd," ütles Pekingi Kaubanduskoja asedirektor Wang Chanting. "Ma usun, et kõrgtehnoloogia ja loomemajandus on kaks tähtsat valdkonda, milles kaks riiki saavad teha koostööd. Ka tänaselt üritusel tuli esile et tehnoloogia ja innovatsioon võiks olla kõige perspektiivikamad alad."

Baicells Technologies müügijuht Kathy Cao sõnas, et Eesti on väga tugev IKT tööstuse vallas. "Ma tean et Skype on asutatud Eestis. Me tahame teha koostööd selle ala ettevõtetega, et otsida rohkem koostöövõimalusi. Nii traditsiooniliste mobiilioperaatoritega kui muude traadita telekommunikatsiooni pakkujatega," rääkis Cao.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: