Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA meedia: Trumpi advokaadid ei soovi, et president tunnistusi annaks

President Donald Trump ja eriprokurör Robert Mueller.
President Donald Trump ja eriprokurör Robert Mueller. Autor/allikas: SIPA/AFP/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi advokaadid loodavad, et Trump keeldub minemast eriprokurör Robert Muelleri juurde tunnistusi andma, kirjutas muu hulgas New York Times informeeritud allikatele viidates.

Trumpi advokaadid kardavad, et president võib saada süüdistuse uurijatele valetamises, sest on varem korduvalt eksitavaid ja vasturääkivaid avaldusi teinud, märgivad allikad.

Muelleri juhitav juurdlus üritab muu hulgas välja selgitada Trumpi meeskonna ja Venemaa võimalikku kokkumängu 2016. aasta valimiskampaania ajal.

Trump ise on korduvalt väljendanud soovi Muelleriga juurdluse raames rääkida. "Ma ootan seda ja mulle meeldiks teha seda niipea kui võimalik kooskõlastatult oma advokaatidega," ütles Trump jaanuaris. "Ma teeksin seda igal juhul vande all.".

Muelleri juurdlus on jõudnud juba Trumpi lähiringini. USA justiitsministeerium teatas hiljuti, et selle raames oli küsitletud minister Jeff Sessionsit, kes on varem kategooriliselt eitanud Venemaa mõju Trumpi valimisvõidus.

Sessions ise kohtus valimiskampaania ajal kolm korda Venemaa suursaadikuga.

Muelleri uurijate meeskond on seni esitanud süüdistuse neljale Trumpi kampaaniameeskonna liikmele, kellest kaks - endine rahvusliku julgeoleku nõunik Michael Flynn ja endine välispoliitikanõunik George Papadopoulos - on end valetunnistuste andmises süüdi tunnistanud.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: