Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vseviov: USA pühendub kindlalt NATO kollektiivkaitse tagamisele

USA mereväe minister Richard V. Spencer ja Eesti kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov.
USA mereväe minister Richard V. Spencer ja Eesti kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov. Autor/allikas: Kaitseministeerium

Ameerika Ühendriikides visiidil viibiv kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov kinnitas pärast kohtumisi riigi mere- ja õhuväe ministritega, et USA on kindlalt pühendunud NATO kollektiivkaitse tagamisele ja sõjalisele kohalolekule Euroopas.

Vseviov kohtus USA mereväe ministri Richard V. Spenceri ja õhuväe ministri Heather Wilsoniga.

Kantsleri sõnul rõhub USA administratsioon äsja avaldatud USA rahvusliku julgeoleku- ja kaitsestrateegias nii liitlassuhete tugevdamise vajadusele kui Venemaa tegevuste hukkamõistmisele ja nendele vastu seismisele.

"Sellised juhtmõtted sisalduvad ka Eesti julgeolekueesmärkides," ütles Vseviov.

USA käesoleva aasta kaitse-eelarves on Euroopa julgeoleku tugevdamiseks ja Ühendriikide õhu- ja mereväe kohaloleku suurendamiseks Euroopas ette nähtud 4,6 miljardit dollarit.

Jaanuarist märtsini harjutab Ämari õhuväebaasis USA Ohio rahvuskaardi F-16 eskadrill ning Läänemerel viibivad USA mereväe alused.

"Eesti omab täielikku valmidust võõrustada Ameerika sõjalennukeid ja –laevu regulaarselt ka edaspidi," märkis Vseviov.

Lisaks kohtus kantsler ka Ühendriikide Esindajatekoja liikmete Henry Cuellari, Hal Rogersi, Elise Stefaniku ja Martha Roby’ga.

"Olen tänulik Kongressi liikmete kodade- ja parteideülese toetuse eest Euroopa heidutusalgatusele, mis on aidanud suurendada USA sõjalist kohalolekut Euroopas ning täiendavalt investeerida Eesti iseseisva kaitsevõime arendamisse ja taristusse,“ ütles Vseviov.

Järgmistel päevadel kohtub kantsler Vseviov Ühendriikide asekaitseministriga poliitika küsimustes John Roodi ning maaväe ministri Dr. Mark T. Esperiga. Lisaks teeb Vseviov ettekande Georgetowni ülikoolis.

Foto: Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov kohtus USA mereväe ministri Richard V. Spenceriga.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: