Viru tänava müügikioskite keskmiseks rendihinnaks kujunes 3800 eurot

{{1518433380000 | amCalendar}}
Viru tänava lilleturu müügilepingute sõlmimine lükkub edasi.
Viru tänava lilleturu müügilepingute sõlmimine lükkub edasi. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Viru tänava müügikioskite esmaspäevasele suulisele enampakkumisele registreerus üle poolesaja osaleja ning ühe kioski keskmiseks kuu rendihinnaks kujunes 3800 eurot pluss käibemaks ja kommunaalmaksed.

Raepressist öeldi ERR-ile, et enampakkumine läks hästi ja osalejaid registreerus kokku 52.

Kioskeid on kokku 14 ning kõik need leidsid endale ka eri rentniku. Ühe kioski alghinnaks oli 1000 eurot kalendrikuus, millele lisandub käibemaks. Enampakkumisel oli kõrgeim lõpphind 4100 eurot ja madalaim 3550 eurot kuus. Seega kujunes keskmiseks kioski ühe kuu rendihinnaks 3800 eurot pluss käibemaks ja kommunaalmaksed.

Varem maksis ühe kioski müügipilet 625 eurot kuus.

Üürileping sõlmitakse kolmeks aastaks ning Tallinna Turud on valmis kioskid üle andma niipea kui võimalik, kuid millal kioskid tegelikult kasutusele võetakse, sõltub Raepressi teatel mitmest asjaolust: sellest, kas keegi enampakkumise protseduuri või tulemused vaidlustab ning üürilepingute sõlmimise ajast. Võitjatel on õigus sõlmida leping ühe kuu jooksul alates tulemuste kinnitamisest.

Esialgu pidi enampakkumine toimuma 16. jaanuaril, kuid halduskohus peatas selle seoses 12 lillemüüja kaebusega, et teatud ettevõtted otsisid turule müüjaid juba enne võitja selgumist.

Tallinna ringkonnakohus tühistas aga halduskohtu seatud esialgse õiguskaitse ning seega sai enampakkumine esmaspäeval toimuda.

Viru tänav 26 asuvate kioskite tegevust korraldab Tallinna ettevõtlusameti hallatav asutus Tallinna Turud.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: