Lillemüüjad peatasid kohtus Viru tänava müügibokside enampakkumise

Viru tänava lilleturu müügilepingute sõlmimine lükkub edasi.
Viru tänava lilleturu müügilepingute sõlmimine lükkub edasi. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna halduskohus peatas 16. jaanuarile määratud Tallinna Viru tänava Lilleturu müügibokside enampakkumise.

Vandeadvokaat Alar Eiche esitas 22. detsembril halduskohtule lillemüüjate esindajana kaebuse Lilleturu enampakkumise tühistamiseks.

Kohus võttis kaebuse 8. jaanuaril menetlusse ja peatas Lilleturu enampakkumise kuni kohtuotsuse jõustumiseni.

Eiche hinnangul on lubamatu olukord, kus teatud ettevõtted otsivad linna peal Lilleturule lillemüüjaid juba praegu nagu oleks võitja ette teada.

16. jaanuarile määratud enampakkumine jääb nüüd ära, sest kohus on enampakkumise toimumise peatanud ja turul kauplemiseks enampakkumise läbiviimise kavatsus kui seadusel mittepõhinev tegevus on vaidlustatud kohtus.

Viru tänava Lilleturg on üks viiest Tallinna munitsipaalturust lisaks Nõmme turule, Mustamäe turule, Kalaturule ja Lasnamäe turule. Turgude tegevust korraldab Tallinnas asutus Tallinna Turud.

Seaduse nõuetekohane täitmine on võimalik vaid viisil, et volikogu kehtestab müügipileti hinna, mille alusel saavad turul kauplejad kaubelda.

"Vaatamata selgele regulatsioonile otsustas Tallinna linnavalitsus esitada novembris Tallinna linnavolikogule otsuse eelnõu korraldada pärast Lilleturul remonttööde lõppemist Lilleturu 14 müügiboksi enampakkumised, mida jõuliselt toetab kunagi Lilleturul ise koos emaga lilli müünud tänane Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, kellest pärast valimisi sai Tallinna Turgude nõukogu liige," ütles Eiche.

Tallinna linnavolikogu tegi otsuse, millega lubas anda seadusest tulenevale keelule vaatamata õiguse Tallinna Ettevõtlusametil läbi viia enampakkumine.

Tallinna halduskohtusse kaebuse esitajad on inimesed, kes on kaubelnud seni Lilleturul ja kes ei erine kuidagi kauplejatest Nõmme turul või teistel munitsipaalturgudel.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: