Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hinnakäärid pealinna tanklates küündivad kuue sendini

Kütusehinnad Neste tanklas 9. jaanuaril
Kütusehinnad Neste tanklas 9. jaanuaril Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna linnaosades erineb kütuse hind kuni kuue sendi ulatuses, kütusemüüjad põhjendavad seda tiheda konkurentsiga ning pealinnas on nende sõnul soodsaimad tankimispiirkonnad Mustamäe, Kristiine ja Laagri.

Mööda Tallinna ringi liikudes võib tanklate hinnasiltidelt märgata, et kütuseliitri hind on samal ajal eri piirkondades täiesti isesugune.

Kolmapäeva pärastlõunal maksis bensiin 95 Tallinnas vahemikus 1,265 kuni 1,319 eurot liitrist, mis tähendab, et näiteks 60-liitrise paagitäie hinnaerinevus on sõltuvalt tankimiskohast 3,24 eurot. Diislikütuse hinnad kõikusid 1,222 eurost kuni 1,289 euroni liitrist ja selle puhul varieerus paagitäie maksumus 4,02 euro võrra.

Kaardile klõpsates näeb kütusehindu märgitud tanklates. Kaarti saab suuremalt näha siit. Kaart: Anette Parksepp.

Circle K mootorikütuste hinnastamise juht Indrek Sassi ütles ERR-ile, et mootorikütuste hind võib tõepoolest jaamati erineda ja hinnavahed võivad küündida isegi kuni kuue sendini.

"Selliste erinevate hinnatasemete taga on väga teravaks muutunud konkurentsiolukord, kus kütusehinnad Eestis eri piirkondades võivad langeda mitu korda päevas ning loetud päevade jooksul võib tekkida märgatav hinnavahe," selgitas ta.

Sassi sõnul on ülitihedaks muutunud konkurentsi taga muutunud turuolukord - hinnatasemed täisteenindusjaamade ning automaatjaamade vahel on ühtlustunud ning aktsiisitõusude tagajärjel on suured transpordikliendid viinud tankimise Eestist välja.

"Kuna turul on liitreid vähemaks jäänud, siis püüab allesjäänud liitrite hoidmiseks nii mõnigi konkurent leida seda väikest hetke, mil teistest hinnaga natukenegi eristuda," tõdes ta.

Ka Alexela ja Neste esindajad olid sama meelt, et kütusehinnad on tanklates väga erinevad just tihedast konkurentsist tingitult.

"Suurema konkurentsiga piirkondades on ka kütusehindade muutused palju tihedamad, mis tagavad tarbijatele madalaimad hinnad. Seega suuremast turukonkurentsist tulenevalt on võit tarbijatele suurem. Tallinnas on madalaima hinnaga piirkonnaks olnud juba mitme aasta vältel Mustamäe, Kristiine ja Laagri piirkond," öeldi ERR-ile Alexelast.

Neste Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Risto Sülluste märkis, et suuremad hinnaerinevused sõltuvad konkurentsist konkreetses piirkonnas.

"Kõik kütusemüüjad soovivad pakkuda oma klientidele parimat hinda ja see tekitab olukorra, kus hinnad viiakse võimalikult madalale tasemele kütusemüüjate enda marginaali arvelt. Kliendite jaoks on see kindlasti positiivne. Piirkondades, kus aga konkurents nii tihe ei ole, püsivad hinnad rohkem stabiilsena," nentis ta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: