Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riik hüvitab Edelaraudteele 1,7 miljonit kahju

Neljapäevase otsusega sai majandusministeerium valitsuse reservist 1,7 miljonit eurot Edelaraudtee AS-iga sõlmitud lepingu ennetähtaegsest lõpetamisest tuleneva otsese varalise kahju hüvitamiseks.

Majandusminister Kadri Simson selgitas valitsuse pressikonverentsil, et see on summa, mida riik tunnistab, et ettevõttel jäi saamata.

Samal ajal jätkub majandusministeeriumi ja Edelaraudtee vaidlus riigikohtus. Kui ka seal peaks riik jääma kaotajaks või ei võta kõrgeima astme kohus kaebust menetlemisele, jõustub ringkonnakohtus ja riigil tuleb maksta 2,8 miljonit eurot hüvitist.

2012. aasta juunis otsustas valitsuskabinet anda kõik uued Stadleri reisirongid avaliku teenindamise otselepinguga Elektriraudtee (Elron) käsutusse.

Pärast seda otsust tegi majandusministeerium Edelaraudteele ettepaneku lepingu muutmiseks või lõpetamiseks poolte kokkuleppel, kuivõrd vastasel juhul oleks riik pidanud tasuma ca 7 miljonit eurot liisingmakseid seisvate uute rongide eest.

"Edelaraudtee keeldus kompromissettepanekutest, mistõttu ei jäänud riigil muud võimalust kui leping lõpetada ja selle juures arvestada asjaoluga, et riik peab tasuma lepingu ennetähtaegsest lõpetamisest tingitud Edelaraudtee otsesed kulud," selgitati majandusministeeriumist ERR-ile.

Edelaraudtee nõudis kohtu kaudu esialgselt ligikaudu 5 miljoni euro suurust kahjutasu, millest on tänaseks saanud oluliselt väiksemas mahus tõendatud nõue.

"Kuigi kohtuvaidlus on jõudnud riigikohtusse ja ei ole lõpule jõudnud, leiame, et riigil on mõistlik tasuda teisele osapoolele lepingu lõpetamisest tekkinud otsene kulu, millega lepingu lõpetamisel ka arvestati," selgitas ministeerium.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: