"Rahva teenrid": kodutööde kaotamine eeldaks väiksema suurusega klasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Arvo Meeks/Valgamaalane

Koolides kodutööde kaotamine eeldaks palju väiksema suurusega klasse, sest muidu ei ole õpetajal võimalik tunni jooksul kõigile lastele vajalikku selgeks teha, leiti Vikerraadio saates "Rahva teenrid".

Haridusminister Mailis Reps on tõstatanud küsimuse, kas Eestis võiks liikuda kodutööde kaotamise poole.

Postimehe ajakirjanik Neeme Korv ütles, et kui puudutada midagi haridussüsteemis, olgu selleks kodutööd, tagasiside andmine või õpimeetodid, siis jõuame kogu süsteemi juurde ja mingi ministri poliitilise otsusega ei ole see võimalik.

Urmet Kook ERR-ist märkis, et tunnis räägitu vajab mingil määral ka kinnistamist, kuid samas ei ole mõistlik ka olukord, kus vanematel tuleb igal õhtul kolm-neli tundi koos lastega õppida.

"Kui vaatame näiteks Tallinnas klassikomplektide suurust - ühes klassis on 28-30 last -, siis sellisel juhul peaks klasside suurus oluliselt vähenema. On ju selge, et lapsed on erinevate võimete ja jõudlusega aineid omandama. /.../ Kui peaks kogu tunni jooksul lasteni jõudma ühise tulemusega, et ta kodus midagi õppima ei pea, siis kindlasti peaks neis klassides olema vähemalt kaks korda vähem lapsi," lausus ta.

Teiseks tõi ta esile probleemi, et kui laps ei harjuta oskust õpitu põhjal iseseisvalt referaate või analüüse teha ja asju mõtestada, siis on tal keeruline hakkama saada ülikoolis, kus sellistel töödel on järjest suurem rõhk ja roll.

Saatejuht Mirko Ojakivi märkis, et tundide ajal ei ole võimalik läbi viia uurimistöid ja lugeda raamatuid. Kui aga rääkida ministri välja pakutud mõttest, et koolipäeva lõpus võiks olla rohkem pikapäevarühma laadseid tegevusi, siis see on mõistlik algklasside puhul.

"Suuremates klassides algab koolipäeva kell kaheksa ja lõpeb kell kolm, kui palju veel? Trennid on ka ja oma elu võiks ka elada," sõnas ta.

Mailis Reps ütles haridusjuhtide konverentsil, et kodutööde kaotamisel on nii poolt- kui vastuargumente ja see eeldaks suuremat panust ka õpetajatelt.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: