Kauplused varuvad sinimustvalget jäätist, Premia ennustab müügi tippnädalat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti 100 jäätis.
Eesti 100 jäätis. Autor/allikas: Jake Farra

EV100 juubeliaastaks toodetud Premia sinimustvalge Eesti 100 jäätis teeb kauplustes sel nädalal oma rekordmüüki. Jäätis otsa ei saa, leevendavad nii tootja kui kauplused tarbijate hirmu, et menuk enne 24. veebruari defitsiitseks võiks osutuda, kuivõrd mõnes poes on riiulid tükati tühjaks jäänud.

Sügisel müügile jõudnud rahvuslipuvärvides jäätis on osutunud populaarseks kaubaks, mida on varutud juubelinädalaks piisavalt, kinnitavad kõik kaupmehed. Veebruaris on oodata juubelijäätise müügi tippu.

Prismades on jäätist müüdud ligi 2000 pakki. "Prismades on Premia sinimustvalge jäätis olemas ja tellime toodet pidevalt juurde," lubab jaeketi kommunikatsioonijuht Piret Lankots, et defitsiiti ei saabu.

Rimi oma müüginumbreid ei avalda, ent kinnitab, et tegu on vaieldamatult populaarse tootega. "Veebruarikuus on see jäätis perepakendites müüdavate jäätiste arvestuses püsinud viie paremini müüva jäätise hulgas," kinnitab jaeketi kommunikatsioonijuht Katrin Bats.

Rimi on varustanud juubelijäätisega kõik oma kauplused. "Oleme nädalavahetuseks planeerinud suurema koguse, et pakkuda toodet klientidele pidupäeva puhul soodushinnaga. Koguseid planeerisime optimistlikult, kuid nagu me teame, on nõudlus ettearvamatu. Loodame, et jätkub kõigile," ütles Bats.

Maxima müüb rahvusvärvides jäätist oma kahe ja kolme X-ga poodides, seega väikestest Maximatest seda otsida ei tasu.

"Premia sinimustvalge jäätis on vabariigi pidupäeva eel tõesti populaarne müügiartikkel," kinnitab ettevõtte kommertsdirektor Kristina Mustonen.

Ka Coopist ja Selverist kinnitati ERR-ile, et toode on kõikides poodides olemas ja tarneprobleeme enne 24. veebruari tekkida ei tohiks.

Premia: jätkame tootmist vähemalt aasta lõpuni

Premia on mullu oktoobris lettidele jõudnud Eesti 100 jäätist müünud nüüdseks 31,6 tonni ehk 65 800 pakki.

"Kõik need kuud on Eesti 100 jäätis olnud meie müügitopi ülemises otsas ja nüüd, Eesti sünnipäevakuul on sinimustvalge jäätise müük eriti võimsa hoo sisse saanud. Veebruaris plaanime müüa 20 tonni," ütles Premia juhatuse esimees Aivar Aus ERR-ile. "Sinimustvalget jäätist plaanime esimese hooga müüa vähemalt kuni 2018. aasta lõpuni."

Siiski ei välista Premia, et populaarse maiuse tootmine jätkub ka edaspidi. 

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: