Saksa kohus andis loa linnades diiselautode keelamiseks ({{commentsTotal}})

{{1519736460000 | amCalendar}}
Foto: Jens Meyer/AP/SCANPIX

Saksa Leipzigi föderaalne halduskohus otsustas teisipäeval, et linnadel on õigus õhusaastega võitlemiseks keelata diiselautode kasutamine.

Kohtuotsuse kohaselt on kohalikel omavalitsustel õigus piirata vanemate ja saastavate diiselautode kasutamist. Samas ei tähenda otsus, et piiranguid oleks seatud, selle tegemine jäetakse täielikult linnade ja kohalike omavalitsuste kätesse. Kohtunikud manitsesid omavalitsusi siiski keeldude kehtestamisel mitte üle pingutama.

Kohtuasi algas Stuttgarti ja Düsseldorfi linnadest, millelt keskkonnakaitseorganisatsioon Deutsche Umwelthilfe (DUH) nõudis meetmete kehtestamist ohtlikke lämmastikoksiide emiteerivate vanade diiselautode vastu.

Madalama astme kohtud juba toetasid plaani, kuid Baden-Württembergi ja Nordrhein-Westfaleni liidumaad kaebasid otsused edasi, leides, et sellised piirangud tuleb otsustada föderaalsel tasandil.

Merkel loodab õhusaaste vähendamise meetmete peatset mõju

Saksa kantsler Angela Merkel avaldas teisipäeval lootust, et riigi linnades õhusaaste vähendamiseks astutavad sammud avaldavad peagi mõju.

Kümnetes Saksa linnades on lämmastikoksiidide tase õhus lubatust kõrgem, keskkonnakaitsjad kaebasid linnad kohtusse, et sundida võime samme astuma.

Merkel ütles, et valitsus tutvub kohtuotsusega ja arutab linnadega, milliseid samme astuda. Kantsler lisas, et paljudes linnades on lubatud tase vaid õige pisut ületatud ning normi tagamine loodetakse saavutada kiiresti.

Merkel kinnitas, et kohtuotsus ei mõjuta kõiki riigi diisliautoomanikke.

Allikas: AFP-BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: